7 judoków wystartowało w bytomskim turnieju

Większość z nas, po świętach przygotowywało swoje kreacje na zabawę sylwestrową, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Nieco inaczej było z zawodnikami klubu UKS Judo Mysłowice. Tuż po świętach, Trener Ryszard DZIEWULSKI, szlifował swoje sportowe talenty, aby jeszcze lepiej przygotować ich na zbliżające się Mistrzostwa Śląska.

W dniu, w którym trzeci, polski król wygrywał Turniej Czterech Skoczni, nasi judocy walczyli o najlepsze pozycje dla siebie, klubu i miasta na mistrzostwach. Trener udał się do Bytomia z 7 zawodnikami klubu i wierzył, że jak zwykle zdobędzie ze swoim teamem kolejne medale rangi mistrzowskiej. Nasi zawodnicy walczyli na bytomskich tatami bardzo dzielnie. Zostawili tam mnóstwo potu, serca, a przywieźli kolejne doświadczenia i wspaniałe przeżycia. Mimo silnej konkurencji, wszyscy zdobyli na tym turnieju punktowane pozycje.

Srebrne medale za II miejsce wywalczyli:

  • Iga FROSZTĘGA (debiutantka Mistrzostw), w kategorii Młodzik;
  • Piotr ZDRODOWSKI, w kat. Junior Młodszy (III pozycja w zeszłym roku);

Brązowe medale za III miejsce zdobyli:

  • Sandra SZAŁKIEWICZ, w kat. Młodzik (IV pozycja w zeszłym roku);
  • Patryk ZDRODOWSKI, w kat Junior Młodszy (VII pozycja w zeszłym roku);

Walkę o brązowy medal przegrali, zdobywając wysoką V pozycję:

  • Alicja JANECZKO, w kat. Junior Młodszy;
  • Igor KOZIK, w kat. Młodzik;

Po ciężkich i ambitnych walkach, na VII pozycji zakończył mistrzostwa Jakub DZIEDZIC, w kat. Junior Młodszy.

Radością i satysfakcją dla trenera oraz miasta Mysłowice, jest dodatkowo fakt, że Mistrzami Śląska na 2020 rok zostali mieszkańcy naszego miasta, wychowankowie UKS JUDO Mysłowice, obecnie trenujący w klubie AWF Katowice: Alicja GOWARZEWSKA i Filip KOCIMA.

Gratulujemy wszystkim, a na zbliżające się ferie zimowe, życzymy szczególnie uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku. My oczywiście, wypoczywać będziemy …. na sportowym obozie judo.