Pożegnaliśmy Stary Rok na sportowo!

We wtorek 31 grudnia, od wczesnych godzin porannych na mysłowickim Rynku odbywała się rywalizacja w biegach ulicznych. Pożegnanie 2019 roku rozpoczęli najmłodsi uczestnicy zawodów. W południe do rywalizacji przystąpili seniorzy, wśród których można było zobaczyć zorganizowane grupy przyjaciół – „Rozbiegane Mysłowice”, „Mors Hubertus” czy „Rowerowe Mysłowice”.

Wpisowe poczynione przez uczestników, w całości zostało przekazane na działalność Hospicjum Cordis.

Organizatorami VII Towarzyskiego Biegu Sylwestrowego był Mysłowicki Klub Biegacza No.1 działający przy Kopalni Mysłowice – Wesoła. Wspomniane środowisko zaangażowane jest również w honorowe krwiodawstwo i ratowanie ludzkiego życia. Wspierali ich MOSiR, MOK, Urząd Miasta Mysłowice oraz Prezydent Dariusz Wójtowicz, który jednocześnie objął honorowym patronatem całe wydarzenie.

Sygnał do startu ze sceny dawali wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska – Stanecka, dyrektor Kancelarii Prezydenta Michał Woźniczko, dwaj zastępcy Prezydenta Mysłowic Wojciech Chmiel i Marta Jabłońska, dyrektor MOSiR Karol Pawlik, kierownik w Kancelarii Prezydenta Agata Chowaniak oraz Prezydent Dariusz Wójtowicz wraz z wolontariuszami zawodów.

⁃ Dziękuję za wspaniałą zabawę, ogromne zaangażowanie w organizacji biegu i sportową rywalizację. Jak wielokrotnie wspominałem, dzisiaj powtórzę jeszcze raz, że Mysłowice to miasto ludzi o dobrych sercach. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę być Waszym prezydentem – powiedział włodarz miasta Dariusz Wójtowicz.

Urząd Miasta i podległe mu jednostki reprezentowali czynnie biorąc udział w biegu: radni – Mariusz Wielkopolan i Andrzej Dombek, sekretarz miasta Krzysztof Dudziński, dyrektor MOSiR Karol Pawlik, prezes ZOMM Marcin Podsiadło i Anna Skowron – Malinowska – z kancelarii prezydenta.

Należy wspomnieć, że dwaj panowie Rafał Kontowicz i Rafał Skutnik to pomysłodawcy organizacji biegu, którzy odbył się już po raz siódmy w naszym mieście.

Koordynatorem i prowadzącym wydarzenie ze sceny był dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury Michał Skiba.

Po zakończonym biegu wszyscy przenieśli się na salę małych form, gdzie czekała niespodzianka w postaci pysznego gorącego żurku. Na głównej scenie dekorowani byli bohaterowie dnia, a nagrody wręczali – dyrektor Hospicjum Cordis Jolanta Markowska, Gabriela Morawska Stanecka i Dariusz Wójtowicz.

Wszystkim z całego serca dziękujemy za przygotowanie tak wspaniałej imprezy a przede wszystkim ukłony dla Klubu Biegacza No.1!

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok 🙂

  • W biegu głównym udział wzięło 158 osób, w marszu NW uczestniczyły 22 osoby, najmłodszych biegaczy było ok 100.
  • Wyniki prezentujemy na zdjęciach poniżej:

Poniżej bohaterowie biegu na zdjęciach 🙂