Reprezentacje I LO zwyciężają w drużynowych zawodach miejskich w tenisie stołowym

17 października w hali Szkoły Sportowej, w ramach współzawodnictwa sportowego mysłowickich szkół w roku szkolnym 2019/2020, odbyły się drużynowe turnieje miejskie szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowały 2-3 osobowe reprezentacje trzech naszych placówek: I LO, II LO i CKZiU.

Spotkania – tak singlowe, jak i gry deblowe – toczyły się do trzech wygranych setów (każdy do momentu osiągnięcia 11 punktów i różnicy co najmniej 2 pkt., a w przypadku remisu, lub różnicy 1 pkt. – do momentu osiągnięcia przewagi dwupunktowej) oraz do osiągnięcia przez jedną z rywalizujących drużyn trzech zwycięstw (np. dwóch singlowych oraz w deblu, lub trzech singlowych) – czyli do wywalczenia trzech „dużych” punktów przez jedną z walczących drużyn.

Złote medale w ubiegłym roku szkolnym wywalczyły obie reprezentacje I LO i obecnie także obroniły tytuły najlepszych zespołów w tenisie stołowym. O ile jednak faworytkom – dziewczętom z „kościuszki” przyszło to stosunkowo bez większego wysiłku, to licealiści „jedynki” musieli się napracować na te drugie z rzędu złote medale, gdyż zarówno z sąsiadami z II LO, jak i z rywalami z CKZiU musieli rozegrać po pięć spotkań. Zresztą równie długo trwało i takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie , które zadecydowało o medalach srebrnych. Oto pełne wyniki turniejów:

a/ dziewczęta

 1. spotkanie: II LO – CKZiU – 3 : 0
 2. spotkanie: I LO – CKZiU – 3 : 1
 3. spotkanie: I LO – II LO – 3 : 0

Końcowa klasyfikacja tenisistek:

 1. miejsce – I LO;
 2. miejsce – II LO
 3. miejsce – CKZiU

b/ chłopcy

 1. spotkanie: II LO – CKZiU – 2 : 3
 2. spotkanie: I LO – II LO – 3 : 2
 3. spotkanie: I LO – CKZiU – 3 : 2

Końcowa klasyfikacja chłopców:

 1. miejsce – I LO;
 2. miejsce – CKZiU;
 3. miejsce – II LO.

Szkoły reprezentowali:

 • I Liceum Ogólnokształcące: Alicja Chojnowska, Karolina Bień i Marta Wójcik oraz Jakub Łuczak, Dawid Król i Michał Demitraszek.
 • II Liceum Ogólnokształcące: Kinga Stojecka i Wiktoria Urbaniak oraz Filip Warda i Łukasz Witas.
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: Emilia Żuk, Aleksandra Wawrzykowska i Nicole Zięba oraz Mateusz Kucharski, Dawid Urbańczyk i Dominik Sorek.