Sztafetowe Biegi Przełajowe dzieci i młodzieży mysłowickich szkół!

Sztafetowe biegi przełajowe tradycyjnie już inaugurują w każdym nowym roku szkolnym zespołowe współzawodnictwo sportowe mysłowickich szkół podstawowych (szkoły ponadpodstawowe rozpoczęły tą rywalizację wcześniej, bo w trzeciej dekadzie września indywidualnymi i drużynowymi zawodami lekkoatletycznymi w biegach sprinterskich, średniodystansowych, skoku w dal i pchnięciu kulą).

Zespołowe biegi przełajowe odbyły się podczas ciepłej i słonecznej aury, 1 października br. na trasach biegowych MOSiR-u przy ul. Promenada. Placówka szkolna miała prawo zgłosić do zawodów swoje reprezentacje złożone z sześciu dziewcząt i sześciu chłopców. Każda z dziewcząt (wszystkich szczebli nauczania) miała do pokonania dystans 800 metrów; każdy z chłopców szkół podstawowych – 1000 m, a każdy reprezentant szkoły ponadpodstawowej – aż 1500 metrów.

Swoje reprezentacje zgłosiło i w zawodach uczestniczyło 15 szkół podstawowych oraz obie (żeńska i męska) sztafety I LO i II LO, a także „szóstka” chłopców z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Oto pełny wykaz czołowych reprezentacji szkolnych, które na podium odebrały dyplomy, a członkowie tych sztafet – odpowiednio do zajętych miejsc na mecie – złote, srebrne bądź brązowe medale:

I. SZKOŁY PODSTAWOWE – grupa młodsza (roczniki 2007 i młodsi)

dziewczęta – 6 x 800 m chłopcy – 6 x 1000 m

 1. miejsce – SP nr 15 SP nr 1
 2. miejsce – SP nr 10 SP nr 13
 3. miejsce – SP nr 3 ZS-P nr 1 (SP nr 6)

II. SZKOŁY PODSTAWOWE – grupa starsza (roczniki 2005 – 2006)

dziewczęta – 6 x 800 m chłopcy – 6 x 1000 m

 1. miejsce – SP nr 9 SP nr 16
 2. miejsce – ZS-P nr 1 (SP nr 6) SP nr 1
 3. miejsce – SP nr 2 SP nr 15

III. SZKOŁY PONADPODSTAWOWE – roczniki 2000 i młodsi

dziewczęta – 6 x 800 metrów

 1. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące ZSO
 2. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące

chłopcy – 6 x 1 500 metrów

 1. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
 2. miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
 3. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące

Złote i srebrne sztafety mysłowickie, 9 października br. na tych samych trasach w Mysłowicach przy ulicy Promenada, walczyć będą w zawodach rejonowych Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w każdej kategorii i grupie wiekowej, z dwoma najlepszymi sztafetami szkół katowickich o prawo wyjazdu na finały wojewódzkie (zatem łącznie w każdym biegu rywalizować będą max. 4 sztafetowe zespoły szkolne). Te z kolei planowane są tydzień później, czyli 16 października w Rudzie Śląskiej, a prawo udziału w nich zapewniają sobie tylko zwycięzcy każdego z szesnastu rejonów naszego województwa.