Za trzy tygodnie – pierwsze zawody z cyklu sobotnich Młodzieżowych Biegów Przełajowych!

biegi

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nadal kontynuował będzie w Mysłowicach sobotnie, Młodzieżowe Biegi Przełajowe. Po raz pierwszy zawody biegowe dla młodzieży szkolnej, w cyklu jesień – wiosna, odbyły się w sezonie 2002/2003, a łącznie uczestniczyło w nich 278 uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W poprzedniej – XVII Edycji roku szkolnego 2018/2019, uczestniczyło 335 dziewcząt i 325 chłopców szkół podstawowych (w tym – kilkadziesiąt dzieci wieku przedszkolnego).

Obecny cykl będzie już 18 edycją, na którą – tak jak i w poprzednim roku, składać się będzie siedem oddzielnych biegów. Trzy biegi odbędą się w soboty  5, 19 i 26 października, a czwarte zawody biegowe – ostatnie jesienią tego roku – planowane są 9 listopada (w przypadku bardzo niesprzyjającej aury i konieczności odwołania jednego lub dwóch zawodów – terminy rezerwowe, to 16 i/lub 23 listopada)

Daty pozostałych trzech biegów, które przewidziane są w marcu i kwietniu 2020 r., podane zostaną podczas czwartego – ostatniego biegu jesiennego.

W bieżącej, XVIII Edycji MBP, zawody prowadzone będą – tak, jak w poprzednim roku szkolnym, tj. w pięciu kategoriach wiekowych, Jedynie w czwartej kategorii wiekowej dystans do pokonania został skrócony o 200 metrów, w związku z czym biegi odbywać się będą na następujących dystansach:

  1. kat. – roczniki 2013 i młodsi – dystans 200 metrów
  2. kat. – roczniki 2011 – 2012 – dystans 300 metrów
  3. kat. – roczniki 2009 – 2010 – dystans 400 metrów
  4. kat. – roczniki 2007 – 2008 – dystans 600 metrów
  5. kat. – roczniki 2005 – 2006 – dziewczęta – 800 metrów, chłopcy – 1000 metrów.

W każdych siedmiu zawodach, odbywać się będzie zatem łącznie 10 biegów (pięć – to rywalizacja dziewcząt, a pięć – to biegi chłopców). Każdy uczestnik – w zależności od zajętego miejsca w każdym biegu – otrzyma odpowiednią ilość punktów do generalnej klasyfikacji końcowej MBP.

Wpisowe w każdym biegu od jednego uczestnika wynosić będzie tak jak i w poprzedniej edycji – 4,00 złote.

W kwietniu 2019 roku z udziałem władz miasta i zaproszonych gości, odbędzie się uroczyste podsumowanie zakończenia XVIII Edycji MBP, podczas której w pierwszej kolejności – za wytrwałość i systematyczność, nagradzani są uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich siedmiu zawodach biegowych (w edycji ubiegłego roku szkolnego, takich osób było aż 131). Następnie dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe odbiorą najlepsze „dziesiątki” w końcowych klasyfikacjach indywidualnych.

Szczegółowe informacje, takie jak: miejsca i godziny zapisów, program minutowy startów, punktacje – w zależności od zajętego miejsca, zasady klasyfikacji indywidualnych, jak i drużynowych, itp., zawiera Regulamin XVIII Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych, zamieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce: Dokumenty, w pliku: Młodzieżowe Biegi Przełajowe.

Również w tym samym miejscu zamieszczone są druki zgody rodziców, które można wydrukować i po wypełnieniu i podpisie Rodzica/Opiekuna prawnego – należy obowiązkowo przedłożyć w biurze zawodów przed każdym biegiem. Uczestnik, który nie będzie posiadał zgody rodziców na piśmie, nie może być dopuszczony do zawodów! Informujemy też, że tak jak i w poprzednich latach, także obecnie uczestnicy zawodów otrzymywać będą po zakończeniu każdego z sześciu biegów, druki zgody rodziców na udział w kolejnych biegach. Ponadto – w tygodniu, jak i w soboty w dniu zawodów – zawsze można je będzie pobrać w hali sportowej MOSiR przy ul. Powstańców 23.

Do pierwszego biegu nowego cyklu pozostało jeszcze trzy tygodnie. Zatem do zobaczenia 5 października, na trasach biegowych pierwszych zawodów XVIII Edycji MBP

UWAGA ! W przypadku bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych, czy też konieczności odwołania zawodów z przyczyn niezależnych – nieprzewidzianych, na oficjalnym fanpage’u MOSiR o takim fakcie i konieczności – najpóźniej w przeddzień terminu zawodów – zamieszczona zostanie informacja.