Spływ kajakami na rzece Liswarta!

Spływ Kajakowy organizowany w ramach akcji „Lato z MOSiRem” już za nami. Spłynęliśmy rzeką Liswartą (a nawet kawałek Wartą) na odcinku: Zawady – Wąsosz. Pięknie położona, jest niezwykle ciekawa, pełna spiętrzeń, powalonych drzew i meandrów. Jest to jedna z najczystszych rzek województwa śląskiego.

Po dotarciu na miejsce startu w Zawadach, przywitali Nas instruktorzy wraz z ratownikami. Krótkie szkolenie i wyjaśnienie zasad dzieliło Nas od rozpoczęcia spływu.

Po przydzieleniu kajaków, wioseł i kamizelek, nastąpiło wodowanie. Każdy uczestnik dostał trochę czasu na oswojenie się z rzeką i sterowaniem. Nie była to łatwa trasa, zważywszy na stan wody, który tego lata jest wyjątkowo niski, jednak nie ma przeszkód, których Mysłowiczanie by nie pokonali.

Pod czujnym okiem instruktorów, każda przeszkoda została pokonana. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jest w Nas moc! Nawet najmłodsi uczestnicy, z małą pomocą opiekunów świetnie sobie poradzili.

Zainteresowanie spływem było ogromne i cieszy Nas, że uczestniczyli w nim Państwo z takim zaangażowaniem. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych atrakcjach organizowanych przez Nas w ramach letnich zajęć a tymczasem zapraszamy do przypomnienia sobie tych wspaniałych chwil podczas spływu. Reszta niech oglądając zazdrości 😀