Przed nami wielkie święto dzieciaków!

Jak co roku w pierwszych dniach czerwca w mysłowickim Parku Słupna odbędzie się Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz powstanie miasteczko mysłowickich organizacji. W tym roku świętujemy 1 i 2 czerwca.

Dzień Dziecka w Parku Słupna rozpocznie się w sobotę 1 czerwca o godzinie 15.00 wielkim finałem konkursów „Mysłowice Moich Marzeń” oraz „Zostań Prezydentem Mysłowic”. Kolejną przygotowaną atrakcją będzie Festiwal Kolorów, w ramach którego odbędą się cztery wyrzuty kolorów, kolejno o godzinie 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Ponadto, odbędą się pokazy taneczne Stage Art Dance Studio, Studia I Fly oraz sekcji Wokół baletu i standardów. Nie zabraknie również pokazów wokalnych oraz koncertu zespołu Oma Ogniwo.

Jak co roku odbędą się warsztaty, animacje i zabawy dla najmłodszych w strefie MOK pod hasłem „Dzieci tworzą”, a malowanie twarzy spowoduje, że dziecięce buzie nabiorą kolorów. Dmuchańce, park linowy, strażackie manewry, mały obóz harcerski, przejazdy zabytkowym wozem strażackim oraz wspólne czytanie z Księgarnią Studnia Trzech Cesarzy – te jak i wiele innych atrakcji zaplanowano dla najmłodszych z okazji ich święta.

Na zakończenie pierwszego dnia świętowania odbędzie się Finał balonowy, przejazd rolkarzy pierwszego mysłowickiego Nightskatingu oraz ognisko w Parku Słupna.

W tym roku zapraszamy do Parku Słupna również w niedzielę 2 czerwca, gdzie o godzinie 8:00 rano odbędą się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 16. Następnie o godzinie 10.00 w hali MOSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Mistrz Świata w piłce siatkowej – Krzysztof Ignaczak, wicemistrz Świata w piłce ręcznej – Marcin Lijewski oraz pierwszy Polak w najlepszej koszykarskiej lidze świata NBA – Cezary Trybański Uszyją sport na miarę. 65 par rodzic – dziecko weźmie udział w wyjątkowym treningu prowadzonym przez sportowych gigantów. Żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu należy wysłać zgłoszenie mailowe na adres: a.berzowska@mosir.myslowice.p

Miłośników jazdy na rowerze zapraszamy do Parku Słupna o godzinie 11.00 skąd wyruszy III Mysłowicki Rajd Rowerowy o dystansie 18 km. Meta również znajdować się będzie w Parku Słupna, gdzie na zakończenie zaplanowane jest ognisko.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!