Miejskie zawody w siatkówce plażowej szkół ponadpodstawowych Mysłowic 2019

W poniedziałek 20 maja, na mysłowickiej plaży w Parku Słupna, odbyły się zawody w siatkówce plażowej szkół ponadpodstawowych. Rywalizację zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców wygrało I Liceum Ogólnokształcące.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, o klasyfikacji drużynowej dziewcząt można było spokojnie spekulować jeszcze przed rozegraniem finałowych meczów, natomiast w kategorii chłopców, jak to od kilku lat bywa, znowu do samego końca nie wiadomo było kto zwycięży. Jakby tego było mało, dwie szkoły zdobyły tyle samo punktów, trzecia jedynie o 1 punkt mniej. W tej sytuacji wyżej sklasyfikowana została szkoła, w której była para najwyżej sklasyfikowana. Tą szkołą było I Liceum Ogólnokształcące, które dzięki parze Jarosz/Witański, która w finale pokonała kolegów z II LO, parę Gola/Domaszewski, zdobyło I miejsce.

Do zawodów zgłosiły się tradycyjnie wszystkie mysłowickie szkoły ponadpodstawowe. Każda szkoła miała prawo wystawić do zawodów po 3 pary dziewcząt i 3 pary chłopców. Pary rywalizowały ze sobą indywidualnie, jednocześnie zbierając punkty do klasyfikacji drużynowej, która przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

 1. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
 2. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące
 3. miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Chłopcy:

 1. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
 2. miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
 3. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące

Najlepsze pary to:

Dziewczęta:

 1. miejsce – Paulina Gansiniec, Daria Ściuk (rezerwa: Mazur Paulina) (I LO)
 2. miejsce – Natalia Tylkowska, Julia Bukowska (rezerwa: Emilia Gaździk) (I LO)
 3. miejsce – Wiktoria Liszka, Katarzyna Kotowicz (II LO)

Chłopcy:

 1. miejsce – Patryk Jarosz, Grzegorz Witański (I LO)
 2. miejsce – Remigiusz Gola, Marcin Domaszewski (II LO)
 3. miejsce – Dawid Kaprzyk, Paweł Brzózka (CKZiU)

Dwie najlepsze pary dziewcząt i chłopców otrzymały prawo gry w zawodach rejonowych z najlepszymi siatkarzami z Katowic, które odbędą się 7 czerwca, również na naszych plażach.