Uczennice SP 12 najlepsze w drużynowej rywalizacji miejskiej dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym

Pierwszymi miejskimi zawodami majowymi dla grupy młodszej szkół podstawowych (roczników 2006 i młodszych) – przeprowadzonymi w ramach rocznej, sportowej rywalizacji mysłowickich placówek oświatowych – były zmagania szkolnych reprezentacji dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym. Na boiskach, bieżniach i skoczni na obiektach MOSiR – Lechia przy ul. Promenada, w środę 8 maja, rywalizowało ponad 70 dziewcząt z dwunastu mysłowickich szkół.

Każda szkolna reprezentacja składała się z 5 – 6 osób, a każda lekkoatletka rywalizowała po kolei w czterech konkurencjach: biegu sprinterskim na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, a czwartą konkurencją był biegi na dystansie 600 metrów. Teoretycznie do zdobycia było aż sześć medali: cztery za czołowe miejsca indywidualne w konkurencjach; piąty – także indywidualny, za zajęcie miejsca 1-6 w klasyfikacji generalnej za wszystkie cztery występy, a szóstym mógł być medal drużynowy – jeżeli cała reprezentacja uzyskała w klasyfikacji zespołowej jedno z trzech czołowych miejsc. Takie osiągnięcie – i to nie w teorii, lecz w rzeczywistości – miało miejsce rok temu, kiedy to reprezentantka Szkoły Sportowej – Faustyna Cieślik, okazała się zdecydowanie liderką ubiegłorocznych zawodów, gdyż powróciła z tamtych zawodów z sześcioma krążkami ! (wywalczyła 3 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy medal). W tym roku jednak żadna z uczestniczek nie zbliżyła się do tego wyczynu. Najlepsze osiągnięcia indywidualne, to trzy medale, jakie zdobyły dwie reprezentantki zwycięskiej drużyny SP nr 12 z ZS-P nr 2 oraz także dwie lekkoatletki SP nr 3.

Oto uczestniczki, które za uzyskanie najlepszych rezultatów w tych konkurencjach, uhonorowane zostały dyplomami i – odpowiednio do zajętych miejsc – złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami:

I/ Bieg sprinterski na dystansie 60 metrów:

 1. miejsce – Bober Hanna (SP nr 1) – 9,00 sek.
 2. miejsce – Babensztos Agata (SP nr 4) – 9,07 sek.
 3. miejsce – Mucha Kinga (SP nr 3) – 9,08 sek.

II/ Skok w dal:

 1. miejsce – Kasprzyńska Wiktoria (SP nr 3) – 4,10 m
 2. miejsce – Cygan Oliwia (SP nr 12 w ZSP nr 2) – 4,08 m
 3. miejsce – Szelest Aleksandra (ZS-P nr 1 ) – 4,00 m

III/ Rzut piłeczką palantową:

 1. miejsce – Ceglarek Agata (SP nr 12) – 41,0 m
 2. miejsce – Dziubany Jagoda (SP nr 17) – 38,0 m
 3. miejsce – Kruszyńska Dominika (SP nr 17) – 34,5 m

IV/ Bieg średniodystansowy na dyst. 600 metrów:

 1. miejsce – Ossowska Julia (ZS-P nr 1-SP nr 6) – 2,03;86 min.
 2. miejsce – Osmańska Oliwia (SP nr 2) – 2,05;26 min.
 3. miejsce – Stec Hanna (SP nr 14) – 2,10;37 min.

Uzyskane rezultaty przeliczane były na równoważniki punktowe wg odpowiednich tabel lekkoatletycznych. Ich suma za cztery konkurencje, wyznaczyła każdej uczestniczce zawodów miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej czwórboju.

Oto czołowa „szóstka” dziewcząt, które nagrodzone zostały również trofeami sportowymi:

 1. miejsce – Gierszner Marta (SP nr 4) – 212 pkt.
 2. miejsce – Mucha Kinga (SP nr 3) – 211 pkt.
 3. miejsce – Ceglarek Agata (SP nr 12) – 208 pkt.
 4. miejsce – Kasprzyńska Wiktoria (SP nr 3) – 205 pkt.
 5. miejsce – Cygan Oliwia (SP nr 12) – 204 pkt.
 6. miejsce – Osmańska Oliwia (SP nr 2) – 201 pkt.

W generalnej klasyfikacji drużynowej złote medale indywidualnie za zwycięstwo zespołowe, otrzymały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 12 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Morgach. Srebrne medale wręczono reprezentantkom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Janowa, natomiast brązowe – dziewczętom Szkoły Podstawowej nr 4 z Bończyka. Złote i srebrne medalistki naszych miejskich zawodów, reprezentować będą Mysłowice w rejonowych, szkolnych zawodach w czwórbojach la, które planowane są na obiektach MOSiR w Mysłowicach przy ul. Promenada w dniu 23 maja. Wtedy – także z rywalkami dwóch najlepszych szkół katowickich, walczyć będą o prawo występu w finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

W piątek – 10 maja, na te same zawody w czwórboju LA, na obiekty sportów letnich przy Promenadzie, przybędą szkolne reprezentacje chłopców.