Grali i kibicowali fair play

fot. itvm.pl

Podczas ostatniego turnieju piłki nożnej halowej „Kibic fair play” o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach, młodzi piłkarze z mysłowickich szkół podstawowych pokazali, czym są zasady gry fair play. Nagrody wręczyli im piłkarze z dwóch znanych na Śląsku klubów.

Głównym założeniem turnieju było promowanie zasad kulturalnego kibicowania podczas imprez sportowych oraz przestrzegania zasad gry fair play. Rywalizacja drużyn piłkarskich była bardzo zacięta, a młodzież zgromadzona na trybunach mocno dopingowała swoich kolegów.

– Dziś mamy finał akcji profilaktycznej, która była prowadzona w mysłowickich szkołach – dokładnie w ósmych klasach. Odbywały się prelekcje, które dotyczyły właściwych postaw podczas kibicowania na stadionach sportowych i na imprezach masowych. Młodzież dowiadywała się o przepisach karnych, co jej grozi, gdyby ewentualnie „zapominali się” podczas imprez – mówi st. asp. Dariusz Opatrzyk z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Do udziału w turnieju zostały zaproszone reprezentacje klas ósmych ze wszystkich mysłowickich szkół podstawowych. Ostatecznie w rywalizacji udział wzięło aż osiem szkół podstawowych.

Turniej piłki nożnej halowej o puchar Komendanta Policji w Mysłowicach „Kibic fair play” zakończył się zwycięstwem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa. Finał odwiedzili też goście specjalni – na zaproszenie organizatorów przybyła reprezentacja klubów GKS Katowice i Ruch Chorzów. Przyjęcie zaproszenia przez oba kluby były jednoznacznym symbolem świadczącym o możliwości współpracy„ponad podziałami”, a także o zasadach fair play w sporcie i kibicowaniu. Piłkarze klubów wręczyli wygranym koszulki i inne gadżety klubowe.

Organizatorami turnieju byli: Komenda Miejska Policji w Mysłowicach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.