Zostań bohaterem-podziel się życiem

mat. UM Mysłowice

Urząd Miasta Mysłowice, realizując Miejski Program Profilaktyki i Promocji Zdrowia na lata 2016-2020, w dniach 30-31 marca br. oraz 1 i 5 kwietnia br. przeprowadzi akcję społeczną pn.: „ZOSTAŃ BOHATEREM – podziel się życiem”, w ramach której pełnoletni mieszkańcy Mysłowic będą mogli oddać krew, zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku oraz uczestniczyć w otwartym spotkaniu poprowadzonym przez specjalistów w tym zakresie.

Wydarzenie rozpocznie się w dniach 30-31 marca br. w Galerii handlowej Quick Park w Mysłowicach, gdzie 30 marca od godziny 11.00 do godziny 21.00 oraz 31 marca od godziny 11.00 do godziny 20.00 możliwa będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku wykonana przez pracowników Urzędu i wolontariuszy fundacji DKMS. Ponadto 31 marca br. od godziny 12.00 do godziny 16.00 na parkingu galerii stanie krwiosbus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w którym będzie można oddać krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Ci, którzy nie zdążą się zarejestrować w galerii handlowej Quick Park będą mogli to zrobić 1 kwietnia br. od godziny 8.00 do godziny 17.00 w Urzędzie Miasta Mysłowie, ul. Powstańców 1, sala 204.

Zakończeniem akcji będzie otwarte spotkanie dla mieszkańców, które odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 9.45 w Mysłowickim Ośrodku Kultury ul. Grunwaldzka 7, w którym uczestniczyć będą m.in. uczniowie szkół średnich. Prelegentami będą: prof. Marian Zembala – dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, dr n. med. Stanisław Dyląg – dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, dr n. med. Sylwia Sekta – koordynator regionalny POLTRANSPLANT, mgr Bogumiła Król – koordynator transplantacji Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, ks. dr Wojciech Surmiak – Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Teresa Bula – Stowarzyszenie Życie Po Przeszczepie.

mat. UM Mysłowice