Milena Pyka w reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych

19 letnia Milena Pyka, uczennica klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, już od ponad 10 lat z wielkim powodzeniem uprawia lekkoatletykę, a jej specjalnością są biegi średnio i długodystansowe.

Mysłowiczanka, przez większość swej bogatej w sukcesy, medale i tytuły kariery, trenowała w sekcji lekkiej atletyki MOSiR, następnie – od stycznia 2015 roku – przez ponad dwa lata w Uczniowskim Młodzieżowym Klubie „Chromik” Mysłowice (trener Robert Proksa), a od ponad 1,5 roku trenuje pod okiem trenera I klasy – Wiesława Paszty, w MKS MOS „Płomień” Sosnowiec.

W ubiegłym roku Milena została medalistką Mistrzostw Polski – i to zarówno w sezonie letnim, jak i halowym, a w tym roku nadal prezentuje doskonałą formę, czego potwierdzeniem jest jej zwycięstwo 2 marca w biegu na dystansie 3000 metrów w kategorii juniorek w 47. Crossie Mysłowickim oraz zdobycie tydzień później tytułu Mistrzyni Śląska, za triumf w tej samej kategorii wiekowej, lecz na dystansie jeszcze dłuższym, bo 4000 metrów, w rozegranych w Mysłowicach 9 marca, mistrzostwach naszego województwa w biegach przełajowych. Dodatkowo mysłowiczanka, 10 lutego zdobyła srebrny medal w Halowych Mistrzostwach Polski na dystansie 3000 metrów juniorów

Przed utalentowaną Mileną kolejne, jeszcze większe wyzwania. Otóż w najbliższą sobotę – 23 marca, mysłowiczankę czeka rywalizacja w przełajowych 91. PZLA Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbędą się w dolnośląskiej Olszynie (wspólnie z Mileną, jedzie na nie również inny mysłowiczanin – Paweł Szreniawa, który po raz pierwszy od tego roku startuje w kategorii seniorów), natomiast tydzień później, tj. 30 marca, Milena Pyka – wspólnie z inną juniorką młodszą i dwoma juniorami z innych klubów kraju – reprezentować będzie Polskę w 43. IAAF Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych. Odbędą się one w duńskim Aarhus, a tam czwórka Polaków walczyć będzie w kategorii U 20 w biegu na dystansie ok. 2000 metrów.

Sympatycznej i walecznej Milenie, której już należą się duże gratulacje za powołanie do ścisłej kadry Polski, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za powodzenie nie tylko w w/w mistrzostwach, ale w całym sezonie letnim, który rozpocznie się za niespełna półtora miesiąca.