Za niecały miesiąc pierwsze, z trzech wiosennych zawodów biegowych XVII Edycji MBP

W roku szkolnym 2018/2019 odbywa się już XVII Edycja Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Pierwsze zawody biegowe tego siedemnastego cyklu, odbyły się 6 października 2018 r. Inauguracja była okazała, gdyż uczestnicy nie tylko biegali na suchych trasach, podczas ciepłej, słonecznej – prawie letniej pogodzie, lecz w tamtą pierwszą październikową sobotę rywalizowało najwięcej dzieci i młodzieży w dotychczasowej – siedemnastoletniej historii tych biegów.

Przybyło wówczas łącznie aż 416 młodych lekkoatletów (202 dziewczęta i 214 chłopców). Wtedy też pobity został rekord frekwencji z 2014 r., który to miał miejsce także podczas pierwszych, inauguracyjnych zawodów ówczesnej XIII Edycji MBP, a wynoszący wtedy 410 uczestników.

Łącznie jesienią 2018 r., przeprowadzone zostały cztery zawody obecnego cyklu, a odbyły się w kolejne soboty października (szczegółowe klasyfikacje indywidualne, jak i zespołowe po czterech biegach, zawierają tabele wszystkich pięciu kategorii wiekowych, zamieszczone na stronie internetowej: www.mosir.myslowice.pl w zakładce: Aktualności – Młodzieżowe Biegi Przełajowe – Wyniki).

Obecnie trwa zimowa przerwa w tej rywalizacji, a pozostałe trzy zawody biegowe (na całą edycję składa się siedem biegów) – planowane są w następujące soboty marca i kwietnia 2019 r.:

  • 5 bieg – 23 marca
  • 6 bieg – 6 kwietnia
  • 7 bieg – 13 kwietnia

Uroczystość podsumowania, (ogłoszenie końcowych wyników, klasyfikacji indywidualnych, zespołowych, jak również dekoracja i wyróżnienie najlepszych uczestników), zaplanowano w sobotę 27 kwietnia 2019 r. w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR przy ul. Ks. Norberta Bończyka 32 z.

Z nadzieją oczekujemy, że za miesiąc aura będzie sprzyjająca i nie przeszkodzi w przeprowadzeniu piątych w kolejności, a pierwszych w tym roku kalendarzowym – biegów aktualnej, XVII Edycji MBP. Pełni nadziei na spełnienie powyższego, zapraszamy dziewczęta i chłopców – uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków; słowem wszystkich, którzy już rywalizowali jesienią ubiegłego roku. Oczekujemy również także na tych wahających się i jeszcze nie do końca zdecydowanych, tym bardziej, że jeden z punktów Regulaminu XVII Edycji MBP stanowi, iż indywidualnie sklasyfikowani zostaną wszyscy Ci, którzy uczestniczyć będą co najmniej w trzech biegach (a tych wiosną będzie właśnie trzy).

Warunki uczestnictwa: dobry stan zdrowia i brak przeciwwskazań lekarskich do uprawiania biegów, uiszczenie opłaty wpisowej przed każdym biegiem (4,oo zł/1 osoba) oraz przedłożenie w biurze zawodów każdorazowo przed zawodami zgody rodziców na piśmie (druki zgody rodziców można otrzymać w swojej szkole u nauczycieli wychowania fizycznego oraz w hali MOSiR przy ul. Powstańców 23, lub wydrukować ze strony internetowej MOSiR w zakładce: Dokumenty. Tam również zamieszczony jest Regulamin XVII Edycji MBP, zawierający szczegółowe kategorie wiekowe, dystanse, program minutowy startów i inne informacje.

A zatem – do zobaczenia na starcie 23 marca br.