Druga edycja turnieju spod znaku „RWMP- Rodzice Wspierają Młodych Piłkarzy”

fot. RWMP Mysłowice

Druga edycja turnieju spod znaku „RWMP- Rodzice Wspierają Młodych Piłkarzy” to kontynuacja bardzo dobrze przyjętego wydarzenia sportowego w Mysłowicach organizowanej przez rodziców. Po raz kolejny rozgrywki piłki nożnej halowej oraz testy umiejętności piłkarskich przyciągną zespoły z  okolic aby rywalizować o nagrody. Dla najlepszych przygotowane są nagrody, medale i puchary, będą również indywidualne wyróżnienia. Dla gości otwarta kawiarenka zachęcać będzie domowymi wypiekami, ciepłymi posiłkami oraz aromatyczną kawą.

Misją przyświecającą rodzicom którzy organizują przedsięwzięcie jest aby poza zawożeniem swoich dzieci na treningi aktywnie uczestniczyć w życiu młodych sportowców. Ideą jest zachęcanie do prowadzenia sportowego trybu życia nawet jeżeli nie każdemu uda się zostać zawodowcem. W czasach kiedy wirtualny świat gier komputerowych oraz ekrany telefonów czy tabletów przykuwają uwagę młodzieży ważne jest aby zagrać ale w rzeczywistym świecie. Warto przekonać się że „FIFA” w czasie rzeczywistym również jest możliwa z kolegami na boisku.

Aktywne spędzanie czasu to również hartowanie zdrowia, wzmacnianie odporności i siły organizmu młodych ludzi. Poza całym sportowym aspektem istotne jest również integrowanie się rodziców z dziećmi, nauka kulturalnego dopingu i  czerpanie radości z wyjścia nie tylko do kina czy supermarketu.

Pierwsza edycja turnieju cieszyła się dużym zainteresowaniem i tym razem udział w rozgrywkach weźmie więcej drużyn. Organizatorzy zakładali że impreza będzie odbywała się cyklicznie i tak też się dzieje. Jest sporo pomysłów wśród rodziców aby zorganizować nie tylko turniej halowy ale również imprezy sportowe na świeżym powietrzu w innym okresie. Ważne są chęci, wspólne zaangażowanie oraz poświęcony czas.

Organizatorzy Turnieju
Stowarzyszenie “RWMP” Rodzice Wspierają Młodych Piłkarzy.