X Grand Prix Mysłowic w biegach przełajowych o Puchar Truchtacza

fot. pixabay.com

Zawody z cyklu GP Mysłowic organizowane są już od dziesięciu lat. Głównym organizatorem od samego początku jest Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice przy stałej współpracy z UM w Mysłowicach, OISW w Katowicach ale również przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, m.in.: BP Wczasolandia, piekarnia K. Bromboszcz, PH Kaper, RCU Ubezpieczenia.

Prawo startu mają osoby, które do dnia zawodów ukończą 16 lat, nie mają przeciwwskazań do biegów długodystansowych i podpiszą oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem zawodów. Ze względów organizacyjnych oraz dbając o bezpieczeństwo uczestników na trasie zawodów, obowiązuje limit zawodników. Organizator dopuszcza maksymalnie sto dwadzieścia (120) osób do uczestnictwa w zawodach (w sprzyjających warunkach, organizator może zwiększyć limit).

Start, meta oraz biuro zawodów mieszczą się w Katowicach na ul. Strumiennej – dojazd od ulicy Leśnego Potoku (w pobliżu Ośrodka Hipoterapii „Padok”). Biuro Zawodów czynne od godz. 9,00 Zapisy do biegów: tylko i wyłącznie w dniu zawodów (brak możliwości zapisów internetowych)

Trasa w całości usytuowana w lesie. Płaska, z jednym ok. 100 m. podbiegiem. Dystans ok. 6,7 km. Różnica wzniesień: podbieg ok. 10m, całość trasy ok. 18m (do pokonania trzy pętle 3×2,2km. + dobieg do mety).

Klasyfikacja końcowa: Klasyfikacja Generalna Grand Prix Mysłowic, prowadzona będzie WYŁĄCZNIE dla zawodników biorących udział w Biegu Pierwszym – Zimowym, którzy ponadto w sezonie 2019, ukończą minimum sześć biegów łącznie z Wielkim Finałem.

W trakcie zawodów będą rozgrywane konkurencje: biegi, nordic walking i canicross oraz będzie prowadzona klasyfikacja w kategorii Służby Mundurowe i Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice.

Kalendarz zawodów Grand Prix w sezonie 2019:

  • 16 luty – Bieg Pierwszy – Zimowy (bieg obowiązkowy)
  • 13 kwiecień – Bieg Drugi – Wiosenny
  • 18 maj – Bieg Trzeci – Polska Biega (bieg uzupełniający)
  • 15 czerwiec – Bieg Czwarty – Letni
  • 14 wrzesień – Bieg Piąty – Letni 2
  • 19 październik – Bieg Szósty – Jesienny
  • 07 grudzień – Bieg Siódmy – Wielki Finał (bieg obowiązkowy).

Regulamin zawodów: kliknij tutaj

Cykl zawodów GP jest całkowicie bezpłatny. Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice, jako jeden z niewielu organizatorów w Polsce nie pobiera żadnych opłat startowych w trakcie organizowanych przez siebie biegów.

Zapraszamy na pierwsze zawody już 16 lutego!