UKS Judo Mysłowice – Podsumowanie roku 2018!

Minął kolejny rok działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „JUDO” Mysłowice. Jest to najlepszy moment na podsumowanie całego sezonu.

Najważniejsze wyniki naszych sportowców, jakie osiągnęli w całym, 2018 roku.
Nasi zawodnicy brali udział w 57 zawodach: 46 – judo oraz 11 – jujitsu. Zdobyli w nich 194 medale. Judo to 162 medale (45 złotych, 54 srebrne i 63 brązowych). Jujitsu natomiast – 32 medale (15 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych). Aby wziąć udział we wszystkich, 57 zawodach, zawodnicy wraz z trenerami musieli przebyć prawie 39 390 km (brakło nam tylko 685 km do objechania kuli ziemskiej, której obwód wynosi 40 075 km ). Zawodnicy UKS JUDO Mysłowice walczyli na turniejach różnej rangi. Ze wszystkich przywozili medale.

W najważniejszych zawodach zagranicznych zdobyliśmy 4 medale: 1 złoty i 2 brązowe w Mistrzostwach Świata oraz 1 złoty w Mistrzostwach Europy. Na Mistrzostwach oraz Pucharach Polski również „zaznaczyliśmy swoją obecność”. W  Mistrzostwach Kraju zdobyliśmy 11 medali (w tym 4 mistrzowskie i 3 wicemistrzowskie), na Pucharze Polski natomiast kolejne, 14 medali (6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych). Na szczeblu regionu ii województwa  zawodnicy naszego klubu wywalczyli 4 medale (w tym 1 mistrzowski i 1 wicemistrzowski). Pozostałe medale wywalczyliśmy w turniejach okolicznościowych. Przywoziły je przede wszystkim dzieci, które dopiero nabywają doświadczenie na zawodach i liczą na osiąganie laurów, podobnie jak ich starsze koleżanki i koledzy klubowi.

Wśród zawodników naszego klubu, medaliści Mistrzostw Świata, Europy, Polski, Regionu
i Śląska to:

I miejsce  Mistrzostw Świata  (ju-jitsu – fighting)   –   Alicja GOWARZEWSKA
III miejsce  Mistrzostw Świata  (ju-jitsu – fighting)   –   Dominika NOWICKA
III miejsce Mistrzostw Świata  (ju-jitsu – Duo Show)  –   Alicja GOWARZEWSKA

I miejsce  Mistrzostw Europy  (ju-jitsu,-fighting)   –   Alicja GOWARZEWSKA

I miejsce Mistrzostw Polski ( OAMP*) – judo j.mł.) –   Jakub DZIEDZIC
I miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu – fighting)  –   Jakub DZIEDZIC
I miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu – fighting)  –   Igor KOZIK
I miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu – fighting)  –   Piotr ZDRODOWSKI
II miejsce Mistrzostw Polski (OAMP*) – judo j.mł.) –   Alicja JANECZKO
II miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu – fighting, U-21) –   Dominika NOWICKA
II miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu – fighting, Senior) –   Dominika NOWICKA
III miejsce Mistrzostw Polski (judo)  –   Alicja GOWARZEWSKA
III miejsce Mistrzostw Polski ( OAMP*)- judo jun.mł) –   Igor KOZIK
III miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu – fighting)  –   Jakub SMAGA
III miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu – fighting)  –   Marcin WŁOKA

III miejsce Mistrzostw Regionu w judo (dawniej MMM) –   Marcin WŁOKA

I miejsce Mistrzostw Śląska (judo)  –   Alicja GOWARZEWSKA
II miejsce Mistrzostw Śląska (judo)  –   Dominika NOWICKA
III miejsce Mistrzostw Śląska (judo)  –   Igor KOZIK

*) OAMP – Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo Juniorów Młodszych

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom udanego roku sportowego. Uśmiechu na ich twarzach nie byłoby bez zaangażowania i przelanego potu na treningach. Nie byłoby tego również bez wsparcia rodziców. Nie mniejsze podziękowania należą się wszystkim partnerom i przyjaciołom klubu, którzy w różny sposób wspierają nasz klub oraz mysłowickim mediom, którzy rzetelnie informują mieszkańców o bieżących efektach trenowania.

Życzymy zatem wszystkim czytelnikom, przyjaciołom, kibicom i trenerom wszystkiego dobrego w całym 2019 roku a zawodnikom – dalszych sukcesów sportowych i całego roku … bez kontuzji.