Wigilia i Sylwester- jeździmy dla Oli Mamoń!

Dyrekcja i pracownicy MOSiR Mysłowice pragną poinformować o tym, że w dniach 24 grudnia (Wigilia), oraz 31 grudnia (Sylwester), organizujemy na Lodowisku w Parku Słupna akcję charytatywną dla Oli Mamoń z Mysłowic.

W tych dniach każda osoba, która odwiedzi nasze lodowisko, będzie mogła wspomóc leczenie i rehabilitację dziewczynki. W jaki sposób? Otóż pieniądze za wypożyczenie łyżew wrzucać Państwo będziecie do specjalnej puszki, która będzie ustawiona przy kasie.

Ola od 5 miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA – nieuleczalną chorobę, która przejawia się postępującą utratą funkcji mięśniowych. Zawsze prowadzi do niepełnosprawności, a wśród najmłodszych dzieci bardzo często do przedwczesnej śmierci na skutek niewydolności oddechowej. Dziewczynka jest dzieckiem, które potrafi czerpać z życia radość i które tą radość potrafi również dawać, jest bardzo towarzyska i inteligentna, niestety choroba nie pozwala jej samodzielnie usiąść ani chodzić. Ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się, Ola wymaga całodobowej opieki. Poddawana jest również regularnie rehabilitacji. Korzysta ze sprzętu specjalistycznego, który zapewnia jej możliwie najlepszy komfort życia.

Drodzy Mysłowiczanie już nie raz pokazaliście, że macie wielkie serca, że pomaganie to dla Was chleb powszedni. W tych dniach liczymy na to, że lodowisko na Słupnej będzie pękało w szwach a w puszce braknie miejsca na Wasze wpłaty.

Licząc na to, iż w Wigilię i Sylwestra pogoda będzie Nam dopisywać, zapraszamy wszystkich serdecznie do Nas, życząc wspaniałej zabawy oraz przyjemności z jazdy na łyżwach.