Złote medale dla uczennic Szkoły Sportowej

Tradycyjnie ostatnimi zawodami uczniów grupy młodszej (roczników 2006 i młodszych) szkół podstawowych, w kończącym się roku kalendarzowym, a prowadzonymi przez MOSiR w ramach rywalizacji sportowej młodzieży mysłowickich szkół na przestrzeni całego roku szkolnego, są drużynowe turnieje w tenisie stołowym. Odbywają się one w sali Szkoły Sportowej, a jako pierwsze 12 grudnia, do rozgrywek przystąpiły drużyny dziewczęce.

Wstępnie do rywalizacji dziewcząt w tej dyscyplinie sportowej zgłosiło się 13 miejskich szkół, ponieważ jednak pięć zespołów nie przybyło – ostatecznie w tym mistrzowskim turnieju uczestniczyły reprezentacje ośmiu placówek. Zawody w pierwszej rundzie toczyły się w dwóch grupach – po cztery szkolne drużyny w grupie, zatem każdy zespół rozegrał trzy spotkania (grano systemem „każdy z każdym”). Natomiast spotkania pomiędzy drużynami, składającymi się z 2-3 tenisistek, odbywały się na zasadzie dwóch gier pojedynczych oraz jednej gry deblowej – podwójnej, a każde z nich toczono do trzech wygranych setów. W przypadku, gdy po tych potyczkach trzy zwycięstwa (dwa singlowe i jedno – w grze podwójnej), odnotowała jedna drużyna, spotkanie nie musiało być nadal kontynuowane. Jednakże, jeżeli wynik meczu brzmiał 2 : 1, wtedy rozgrywano kolejne – jedno, lub (w przypadku wyniku zespołowego 2 : 2) – dwa mecze singlowe, pomiędzy tenisistkami, które nie grały ze sobą w pierwszych grach pojedynczych (zespoły, które dysponowały trzecią tenisistką, mogły wystawić ją do gry deblowej w zastępstwie jednej z podstawowych zawodniczek, a także mogła ona zagrać także ewentualnie w jednej z dwóch następnych gier pojedynczych).

Tytułu mistrzowskiego broniły najlepsze od wielu już lat dziewczęta Szkoły Sportowej i podobnie jak w latach poprzednich, tak i obecnie, zawodniczki „sportówki” – w swojej grupie wiekowej należące do grona czołowych tenisistek naszego województwa – bez większych problemów go obroniły, wygrywając wszystkie swoje spotkania drużynowo. Ostateczna, końcowa klasyfikacja szkół w tegorocznych mistrzostwach dziewcząt grupy młodszej:

  1. miejsce i medale złote – Szkoła Podstawowa Sportowa – (Anastazja Malinowska, Oliwia Gola i Amelia Osiecka),
  2. miejsce i medale srebrne – Szkoła Podstawowa nr 14 – (Alicja Dzierzkowska, Nikola Szyndler i Monika Bystry,
  3. miejsce i medale brązowe – Szkoła Podstawowa nr 6 w ZS-P nr 1 – (Amelia Pawłowska i Sara Sobaś)
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 w ZS-P nr 4
  6. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
  7. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
  8. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

W przyszła środę – 19 grudnia, do drużynowych mistrzostw tej grupy wiekowej przystąpią chłopcy.