Mistrzostwa Świata Seniorów w Ju-Jitsu oraz Turniej Nadziei Olimpijskich w Oleśnicy

W sobotę rozgrywano w Szwedzkim mieście Malmӧ Mistrzostwa Świata Seniorów w Ju-Jitsu. Ta, najważniejsza impreza sportowa ju-jitsu, w roku przyciągnęła zawodników z … 55 państw całego świata. Polacy toczyli walki z zawodnikami m.in. takich krajów jak: Algieria, Azerbejdżan, Australia, Bahrain, Brazylia, Kolumbia, Dominikana, Hong Kong, Indie, Izrael, Irak. Japonia, Jordania, Kazachstan, Maroko, Nepal, Mauritius, Meksyk, Mongolia, Panama, Filipiny, Korea, Arabia Saudyjska, Senegal, Sri Lanka, Tajlandia, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, USA czy Urugwaj. Nie brakowało również zawodników z całej Europy.

Konkurencja więc była bardzo wysoka. Polskę reprezentowało 37 zawodników, wśród których był mysłowiczanin, trenujący ostatnio na tatami UKS JUDO Mysłowice. Dawid KARKOSZ, który wraz z bratem – Damianem, trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM oraz zawodnikami UKS JUDO Mysłowice przygotowywał się na mysłowickiej hali, nie wiedział, że do jego kategorii wagowej zgłosi się łącznie 42 zawodników. Droga do upragnionego medalu była więc bardzo długa i trudna. Dawid wiedział po co przyjechał do Szwecji. Swoje marzenia spełniał wygrywając kolejne walki. Jedynym zawodnikiem, który pokonał Dawida był Francuz. Ostatecznie więc, mysłowiczanin zrealizował swoje medalowe marzenie i przywiózł ze Szwecji srebrny medal i tytuł WICEMISTRZA ŚWIATA.

Następnego dnia, nasz medalista okazał się multimedalistą. Wraz z reprezentacją narodową wystąpił bowiem w turnieju drużynowym. Polacy, dzięki zwycięstwom kolejnych walk dotarli do półfinału, w którym okazali się znowu lepsi. Ostatnia drużyną – drugim finalistą był team Francji, który okazał się niestety lepszy od Polaków. Biało – Czerwoni, z naszym Srebrnym Dawidem, zdobyli drużynowy srebrny medal i wracają z mistrzostw jako DRUŻYNOWI WICEMISTRZOWIE ŚWIATA

Natomiast również w sobotę, w Oleśnicy koło Wrocławia odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów Młodszych – Turniej Nadziei Olimpijskich, kończący starty indywidualne w 2018 roku. Turniej ten, z roku na rok staje się coraz mocniejszy. W tym roku zagościli do Polski judocy ze Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy. Swoje reprezentacje narodowe wystawili również: Węgrzy, Holendrzy, Gruzini, Azerowie i Kazachowie. Spośród prawie 300 zawodników z tych krajów oraz oczywiście całej Polski, nasz klub reprezentowała Alicja Gowarzewska. Tego dnia stoczyła ona 4 walki, z których 2 wygrała (przed czasem). Pozwoliło jej to zająć ostatecznie V miejsce.