Tenisistki i tenisiści „Kościuszki” najlepsi w miejskich, drużynowych rozgrywkach szkolnych

Sprzyjająca, ciepła aura i dobre warunki pogodowe już są coraz rzadsze, dlatego też rywalizacja sportowa, prowadzona przez MOSiR w ramach sportowego współzawodnictwa mysłowickich szkół, powoli przenosi się z tras biegowych, boisk i bieżni – do hal gimnastycznych. Jako pierwsi 17 października w hali Szkoły Sportowej, pojawili się reprezentanci naszych miejskich szkół ponadpodstawowych, aby rozegrać coroczny turniej w tenisie stołowy.

Każda drużyna składała się z dwóch lub trzech tenisistów/tenisistek (w tym drugim przypadku trzecia osoba była zawodnikiem rezerwowym, lecz mogła także wystąpić zarówno w grze podwójnej, jak i pojedynczej). Tak w grupie dziewcząt, jak i chłopców, rozegrano po trzy spotkania drużynowe, a wygrywała ta drużyna, która na koncie zanotowała trzy zwycięstwa. Zatem w każdym z nich odbyły się najpierw dwie gry pojedyncze, a trzecim meczem była potyczka deblowa. Jeżeli po tych trzech spotkaniach wynik spotkań brzmiał 2 : 1, wtedy rozgrywany był kolejny pojedynek singlowy, a jeżeli i po nim było 2 : 2, czyli nadal był nierozstrzygnięty, to ostatnia gra pojedyncza decydowała o zwycięstwie jednej, a porażce przeciwnej drużyny.

Najbardziej zacięty był turniej dziewcząt, gdyż wszystkie spotkania rozstrzygały się dopiero po tym piątym – ostatnim spotkaniu. Ale również w turnieju chłopców żadna drużyna nie odniosła łatwego i pewnego zwycięstwa, czyli 3 : 0.

Oto wyniki zmagań zespołowych dziewcząt:

  1. / I LO – II LO – 3 : 2
  2. / I LO – CKZiU – 3 : 2
  3. / II LO – CKZiU – 3 : 2

W rozgrywkach chłopców podły następujące rezultaty:

  1. / I LO – II LO – 3 : 1
  2. / I LO – CKZiU – 3 : 2
  3. / CKZIU – II LO – 3 : 1

Ostateczna kolejność w tegorocznych drużynowych, tenisowych mistrzostwach szkół ponadpodstawowych Mysłowic:

  dziewczęta chłopcy
1 miejsce – I LO ZSO  – I LO ZSO
2 miejsce – II LO – CKZiU
3 miejsce –  CKZiU  – II LO

 

Po zakończonych rozgrywkach, kapitanowie drużyn odebrali puchary dla swoich szkól, a indywidualnie tenisistki i tenisiści – odpowiednio do zajętych miejsc – medale.

Mistrzowskie zespoły I LO ZSO w tym samym dniu spotkali się w zawodach rejonowych z mistrzowskimi ekipami szkół licealnych z Katowic. Celem tych zawodów było wywalczenie awansu do półfinałów wojewódzkich Śl. SZS. W zmaganiach dziewcząt awans ten zapewniły sobie mysłowickie tenisistki z „Kościuszki”, natomiast ich szkolni koledzy nie sprostali jednak silnej drużynie z VIII LO z Katowic.

Składy osobowe tenisowych reprezentacji mysłowickich szkół ponadpodstawowych:

  • I Liceum Ogólnokształcące ZSO im. Tadeusza Kościuszki: Julia Braś i Martyna Wójcik oraz Jakub Łuczak, Dawid Król i Stanisław Pogorzelski.
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich: Wiktoria Urbaniak i Angelika Stawiarska oraz Jakub Doleciński i Łukasz Witas.
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: Urszula Jeż i Aleksandra Wawrzykowska oraz Mateusz Kucharski, Dawid Urbańczyk i Paweł Urbańczyk.