Eliminacje Mistrzostw Polski Młodzików w Judo

fot. UKS Judo Mysłowice

Polski Związek Judo zmienił w tym roku zasady uczestnictwa w Mistrzostwach Polski Młodzików. Podstawową zmianą jest wprowadzenie limitów ilościowych dla poszczególnych regionów  oraz obowiązek startu zawodników w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski. W minioną niedzielę, w Bytomiu stawiło się na tym turnieju kwalifikacyjnym, ponad 120 młodzików z IV regionu, tzn. z województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Wśród walczących o kwalifikacje byli oczywiście także zawodnicy UKS JUDO Mysłowice. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do Bytomia z pięcioma młodzikami z Mysłowic: Jakubem DZIEDZICEM, Marcinem WŁOKĄ, Patrykiem i Piotrem ZDRODOWSKIM oraz jedyną młodziczką – Alicją JANECZKO. Na bytomskich tatami, podczas pierwszego turnieju judo, w nowym roku szkolnym, wszyscy, nasi judocy walczyli bardzo dzielnie.

Kwalifikacje zakończyły się ogromnym, sportowym sukcesem klubu. Alicja JANECZKO i Patryk ZDRODOWSKI wywalczyli sobie kwalifikacje a Marcin WŁOKA i Jakub DZIEDZIC są pierwszymi, rezerwowymi, w swojej grupie wagowej. Medaliści zbliżającego się Pucharu Polski: Warsaw Judo Open powiększają limity kwalifikacyjne. Liczymy zatem, że po WJO (28.09.2018), cała Czwórka, a najlepiej – Piątka zakwalifikuje się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 20-21.10.2018, w Rybniku.

Już dzisiaj trzymamy za nich kciuki.