I mysłowicki „Spacer z czworonogiem”

fot. pixabay.com

Miłośnicy zwierzaków spotkają się, po raz pierwszy, 22 września na rynku w dzielnicy Wesoła. Stamtąd wybiorą się na spacer ze swoimi pupilami. Przejdą przez ulicę Norwida, Kryształową, aż do boiska KS „Górnik przy ulicy Sportowej. Tam czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji. Grupa poszukiwawczo – ratowniczych OSP Dąbrówka Mała pokaże jak, psy pomagają w ratowaniu ludzkiego życia. Odbędą się także szkolenia, jak odpowiednio wyszkolić czworonoga. Ponad to przedstawiciele Leśnego Pogotowia w Mikołowie opowiedzą o swojej pracy i oczywiście o swoich podopiecznych.

Współorganizatorem jest Straż Miejska Mysłowice, która przeprowadzi pokaz samoobrony. Podczas imprezy będzie można również poznać podopiecznych, przebywających w mysłowickim schronisku. Ich opiekunowie opowiadać będą na temat adopcji zwierzaków – jak wygląda cały proces oraz jak się przygotować na przyjęcie nowego domownika. „Spacer z czworonogiem” to nie tylko dobra zabawa, ale także edukacja i profilaktyka. O ten aspekt zadba Centrum Zdrowia SILVET w Mysłowicach. Weterynarze z tej przychodni umożliwią zaszczepienie oraz zaczipowanie czworonogów. Będą udzielać również wielu przydatnych rad na temat zdrowia zwierzaków.

– Głównym założeniem „Spaceru z czworonogiem” jest umożliwienie mieszkańcom Mysłowic bezpłatnego zaczipowania swojego pupila, co zwiększa szansę na jego odnalezienie w przypadku zaginięcia. Dodatkowo jest to okazja do zaszczepienia czworonoga, czyli działań profilaktycznych oraz zasięgnięcia porady weterynaryjnej – mówi lek. wet. Jacek Karcz z Centrum Zdrowia Zwierząt SILVET.

Czipowanie jest darmowe. Odbywać się będzie w ramach miejskiego programu walki z bezdomnością zwierząt. Dla najmłodszych uczestników będą dmuchańce, a dla tych starszych spotkanie z Husarią Mysłowice. Należy pamiętać o bezpieczeństwie – zabrać smycz oraz kaganiec dla swojego pupila.