Memoriał Jerzego Chromika – 10 km bieg uliczny

Zapraszamy serdecznie na kolejny XXVI Memoriał Jerzego Chromika w ramach obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju. Bieg uliczny na dystansie 10 km odbędzie się 3 listopada 2018 roku w Mysłowicach.

Zapisy internetowe już ruszyły i trwają do 12 października, Limit zawodników wynosi 400 osób. Zasady uczestnictwa, forma i sposób dokonywania zgłoszeń, kategorie wiekowe i inne szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie XXVI Memoriału Jerzego Chromika.

20 października 1988 roku w Katowicach w wieku 56 lat, umiera olimpijczyk, rekordzista świata i starego kontynentu, mistrz Europy, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, członek słynnego polskiego wunderteamu, jedenastokrotny mistrz kraju i dwudziestotrzykrotny rekordzista Polski w biegach średnio i długodystansowych – Jerzy Chromik. Rok później MOSiR Mysłowice przeprowadza pierwszy Memoriał poświęcony jego pamięci, a następnie co roku – zawsze jesienią, w okolicach rocznicy jego śmierci – odbywają się kolejne (aż do roku 2008 włącznie), memoriałowe biegi uliczne na dystansie 15 km (trasa biegu prowadziła z centrum Mysłowic do dzielnicy Kosztowy, gdzie urodził się, wychował, spędził młodość i trenował Jerzy Chromik). W latach 2009-2012 z różnych względów memoriałowe zawody nie odbywały się.

Po tej czteroletniej przerwie, od 2013 r. sympatycy biegania znów mogli uczestniczyć w naszym mieście w kolejnych memoriałowych biegach, lecz co rocznie są to już biegi uliczne na dystansie 10 km i odbywają się one na nowej trasie, start i meta usytuowane są przy Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR na ul. Ks. Norberta Bończyka. Ponadto od roku 2015 w ramach Memoriału, wokół hali MOSiR, mają możliwość uczestniczyć w biegach ulicznych na krótkich dystansach dzieci i młodzież szkół podstawowych (w tym roku dziewczęta i chłopcy roczników 2008-2009 oraz 2006-2007 – biegać będą na 400 metrów, a roczników 2005-2003 – na 800 metrów).

Gorąco zachęcamy do udziału zarówno młodszych jak i starszych biegaczy.