Kwalifikacje OMM w siatkówce plażowej zakończone

Na obiektach Sportów Letnich MOSiR w Parku Słupna, w drugą niedzielę sierpnia odbył się czwarty w kolejności i jednocześnie ostatni turniej kwalifikacyjny w siatkówce plażowej, w ramach – organizowanych już od roku 2002, zawsze okresie letnich miesięcy wakacyjnych – Otwartych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej. Tym razem uczestniczyło w nim dziewięć par męskich, a ponieważ większość duetów prezentowało dobry i wyrównany poziom, aż siedem z szesnastu spotkań, jakie w tym dniu rozegrano, kończyło się tie break-ami, gdyż o zwycięstwie jednej z par zadecydować musiał dodatkowy – trzeci set.

Ostatecznie pięć kolejnych zwycięstw odniósł, i triumfował w tym dniu duet z Jaworzna – Maciej Rzędzicki/Marek Nowak, który w finale 2 : 0 pokonał parę Michał Faryna (Katowice)/ Jarosław Wołczyk (Rogoźnik). W spotkaniu o miejsce trzecie, para z Gliwic – Jarosław Duży/Tomasz Eberhardt okazała się lepsza od sosnowiczan – Adrian Pawłowski/Piotr Sakłak.

Po tych czterech turniejach kwalifikacyjnych, ustalony został ostateczny ranking zdobyczy punktowych wszystkich 55 uczestników, jacy w lipcu i sierpniu zmagali się na słupeckich piaskach. Obecnie organizatorzy OMM dokonają sprawdzenia składów osobowych najlepszych drużyn, a będą one złożone z grupy zawodników, którzy zgromadzili wystarczająco duże ilości punktów. Zgodnie z Regulaminem OMM 2018 w siatkówce plażowej, tylko osiem par, które legitymować się będą najwyższymi zdobyczami punktowymi (łączna suma punktów obu siatkarzy), będzie miało prawo uczestniczyć w finałowym turnieju, który odbędzie się w ostatnią niedzielę obecnego miesiąca.

Sympatyków siatkówki plażowej zapraszamy do kibicowania najlepszej ósemce, a ponieważ będą to już czołowe duety tegorocznych mistrzostw, dobrych, widowiskowych zagrań, udanych ataków i obron i emocji w ogóle z pewnością będzie wiele. Wstęp wolny, a rozpoczęcie finałów 26 sierpnia o godz. 10:00.

Poniżej zamieszczamy wyniki.

Regulamin Otwartych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej