Złoto dla Aniołków Matusińskiego!

fot. A. Matusiński

Grad medali dla Polskiej reprezentacji w Berlinie. Do imponującej puli medali wywalczonych przez polskich lekkoatletów dwa złota dołożyły zawodniczki trenera Aleksandra Matusińskiego. W sobotni wieczór najpierw Justyna Święty-Ersetic została Mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów, a następnie wraz Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan i Patrycją Wyciszkiewicz  zdobyła mistrzostwo w sztafecie 4 x 400 metrów!

Na karty historii polskiej lekkoatletyki zapisała się Justyna Święty-Ersetic, która w ciągu zaledwie 1,5 godziny zdobyła dwa złote medale.

Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) fenomenalnie pobiegła w sprincie na 400 metrów, dostarczając kibicom wielu emocji brawurowym finiszem. Srebro na 400 metrów zdobyła Greczynka Maria Belibasaki, a brąz Holenderka Lisanne de Witte.

Podopieczna trenera z Mysłowic pobiła w finale swój życiowy rekord. Polka uzyskała czas 50,41 s (jej poprzedni rekord wynosił poprzednio 51,05).

Po 98 minutach Mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów znów stanęła na starcie.

Sztafetę rozpoczęła Małgorzata Hołub-Kowalik. Pałeczkę oddała Idze Baumgart-Witan, na trzeciej zmianie pobiegła Patrycja Wyciszkiewicz, która utrzymała prowadzenie. Jako ostatnia pobiegła Justyna. Na początku dała się wyprzedzić Francuzce, ale tylko na chwilę, by na ostatniej prostej przyśpieszyć i ją wyprzedzić.

Polki wygrały z czasem 3.26,59. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Francji (3.27,17), a brąz zdobyły Brytyjki (3.27,40).