Podwórko się bawi” – gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci w ramach akcji: Lato w mieście 2018

W ramach corocznej, cyklicznej akcji „Lato w mieście”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, także i w obecne wakacje realizuje tegoroczny, letni projekt pn. „Podwórko się bawi”. Składa się on z licznych gier i zabaw sprawnościowych, które odbywają się we wtorki i każdorazowo są one wyjazdowe w inne miejsce i dzielnicę Mysłowic. 14 sierpnia możliwość rywalizacji i doskonałej zabawy miały dzieci w Filii MOK w Janowie.

Zabawy rozpoczęły się od konkursu kręcenia kółkami hula-hoop, a następnymi konkurencjami były: wykonywanie rzutów karnych do bramki unihokeja, rzuty kółkami ringo do punktowej tarczy, urozmaicony i trudny sprawnościowy tor przeszkód, dmuchanie balonów na czas, a ostatnią konkurencją indywidualną były wyścigi kangurów (slalom skoków na gumowych piłkach na czas). Wszystkie uczestniczące dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i motywacją, tak iż w każdą konkurencję wkładały wiele sił i ambicji. Dlatego też, kilkakrotnie do wyłonienia kolejności czołowych miejsc, niezbędne były dogrywki, gdyż uczestnicy zdobywali takie same ilości punktów. Po zakończonych konkurencjach, podliczone zostały osiągnięcia każdego dziecka i ustalona została końcowa, generalna klasyfikacja wszystkich uczestników.

Kolejne dwa wtorkowe, dzielnicowe gry i zabawy dla dzieci, w ramach wakacyjnego programu „podwórko się bawi”, planowane są : 21 sierpnia – w Brzęczkowicach (Plac Rady Europy), a tydzień później, tj. 28 sierpnia – w Filii MOK w Dziećkowicach (SP nr 5, ul. Długa 92). Rozpoczęcie gier i zabaw – każdorazowo o godz. 10:30. Natomiast impreza dla dzieci na zakończenie tegorocznych letnich wakacji, planowana jest w Parku Słupna w niedzielę – 2 września 2018 r. Początek – o godz. 15:00