Popłynęliśmy! Spływ kajakowy rzeką Rudą

25 lipca spod siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach wyruszyła grupka śmiałków gotowa zmierzyć się z rybnicką rzeką – Rudą. Pogoda dopisała idealnie, podczas spływu nie spadła ani kropla deszczu.

Po dotarciu na miejsce startu, tuż przy Zalewie Rybnickim, przywitał nas instruktor wraz z ratownikiem. Krótkie szkolenie i wyjaśnienie zasad dzieliło nas od rozpoczęcia spływu. Po przydzieleniu kajaków, wioseł i kamizelek nastąpiło wodowanie. Każdy uczestnik dostał trochę czasu na oswojenie się z rzeką i sterowaniem.

Trasa biegnąca przez Park Krajobrazowy „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” była niezwykle malownicza. Sama rzeka dostarczyła nam wielu wyzwań, jednak mysłowiczanie sprostali każdemu. Pod czujnym okiem instruktora i ratownika każda przeszkoda została pokonana. Dzika przyroda, powalone kłody, liczne meandry sprawiły, że na nudę nie można było narzekać. Znaleźli się wśród nas również miłośnicy rzecznych kąpieli – tych zamierzonych i też nie.

We wsi Rudy, po ok 3 godzinach płynięcia i przebyciu ponad 7 km, nastąpił koniec naszej przygody z rzeką. Uśmiech na twarzach uczestników – zarówno młodszych jak i starszych, świadczył, że spływ okazał się bardzo udany. Droga powrotna do Mysłowic przebiegała pod znakiem odpoczynku i dzielenie się wrażeniami. Uczestnicy zgodnie zadeklarowali, że na kolejny spływ z MOSiRem bardzo chętnie się wybiorą.