Turnieje w Tuchowie oraz Paryżu

Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się w sobotę, 28.04.2018 z Czwórką zawodników UKS JUDO Mysłowice do Tuchowa, na Otwarte Mistrzostwa Małopolski Młodziczek, Młodzików i Dzieci w Judo.

Tydzień wcześniej 3 dziewczynki i 1 chłopak przywieźli z Sosnowca 4 medale.Nieco starsi judocy, którzy byli w Tuchowie (tym razem: 1 dziewczyna i 3 chłopaków) postanowili również wrócić z kompletem medali. Tak, wszyscy, startujący mysłowiczanie wywalczyli cztery medale, po trudnych i zaciętych walkach. A konkurencja była bardzo silna – prawie 230 zawodników, z 27 klubów Polski i Słowacji. Tym bardziej więc cieszą trofea mysłowickich judoków.

  • Srebrne medale za II miejsce zdobyli Igor KOZIK i Piotr ZDRODOWSKI;
  • Brązowe medale za III miejsce przywieźli z Tuchowa: Sandra SZAŁKIEWICZ i Patryk ZDRODOWSKI.

Do kadry Polski Seniorów Ju-jitsu została powołana zawodniczka UKS JUDO Mysłowice – Dominika NOWICKA. Debiut na międzynarodowym turnieju w kategorii Senior miał miejsce na Grand Slamie w Paryżu– jednym z największych, w świecie turniejów wielkoszlemowych w ju-jitsu. Ogromna odpowiedzialność, stres, bardzo wysoki, sportowy poziom nie wystraszyły naszej zawodniczki. Można by powiedzieć, że wręcz zmobilizowały ją do jak najlepszego startu. Dominika nie zakwalifikowała się wprawdzie do strefy medalowej, ale postawa bez jakichkolwiek kompleksów i ambicja pozwoliły na przeżycie fantastycznych emocji podczas jej walk. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje podczas następnych startów w tej kategorii. Już nie możemy doczekać się walk naszej multimedalistki w kolejnych turniejach.

Gratulujemy trenerowi i wszystkim medalistom fantastycznych wyników i zdobytych medali.