Kolejne medale dla zawodników UKS Judo Mysłowice

Miniona niedziela była dla judoków klubu UKS JUDO Mysłowice okazją do sprawdzenia się na sosnowieckich tatami. Wśród 415 zawodników z 39 klubów całej Polski, Czech i Słowacji walczyło 4 sportowców naszego klubu. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się na Ogólnopolski Turniej Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych w Judo z 3 dziewczynkami i 1 chłopakiem. Wśród tej Czwórki, było dwóch debiutantów.

Trener, kibice i oczywiście zawodnicy wrócili z zawodów w pełni usatysfakcjonowani. Solidne przygotowanie oraz chęć walki zaowocowało zdobyciem medalu przez każdego, mysłowickiego uczestnika turnieju.

Złote medale za I miejsce przywieźli z Sosnowca:

  • Iga FROSZTĘGA,
  • Jadwiga HERMAN (debiutantka zawodów);

Srebrny medal za II miejsce wywalczyła

  • Halina RYDZIKOWSKA;

Brązowy medal za III miejsce wywalczył nasz jedyny chłopak i zarazem debiutant:

  • Arkadiusz WIEJAK.

Kolejny raz zawodnicy UKS JUDO Mysłowice pokazali, na czym polega połączenie radości z uprawiania tego pięknego sportu i pełne zaangażowanie podczas prowadzonych walk. Gratulujemy im oraz trenerowi zdobytych doświadczeń i medali podczas tego turnieju.

Natomiast do czeskiego miasteczka Teplice zjechało na weekend (21-22.04.2018) ponad 700 zawodników, z 37 krajów, pięciu kontynentów. W tym czasie odbywał się tam Puchar Europy Kadetów. Na ten turniej (połączony z campem) udało się 27 Polaków. Wśród nich – jedyna mysłowiczanka: Alicja GOWARZEWSKA.

W bardzo silnie obsadzonej kategorii (35 zawodniczek) Alicja rozpoczęła walki od pokonania niewygodnej Ukrainki. Niestety, rok starsza Francuska, z którą Ala przegrała kolejną walkę, odebrała jej szansę walk w strefie medalowej. Podbudowana pozytywną opinią trenera kadry narodowej oraz bogatsza o kolejne sportowe doświadczenia, Ala przygotowuje się już do ostatniej rundy z serii pucharu Europy, który odbędzie się w maju. Życzymy jej, aby swoim występem sprawiła prezent urodzinowy swojemu Trenerowi, który obchodzi swoje urodziny właśnie w dniu jej walk.