Amatorska Liga Siatkówki – zakończyliśmy sezon 2017/2018.

W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo 8 kwietnia, został zakończony sezon Amatorskiej Ligi Siatkówki w Mysłowicach. Co roku finaliści trochę narzekali, że liga kończy się za późno, bo chcą już wyjść na plażę, bo gonią inne turnieje… No to tym razem się spięliśmy i sezon 2017/2018 jest już za nami!

W ubiegłą niedzielę spotkały się w finałach drużyny obu funkcjonujących lig. Najpierw odbyły się mecze II ligi. O 3 miejsce walczyły zespoły Zagłębie VT i Remagum Mysłowice. Remagum, mimo, że cały czas był „na styku”, w końcu poległ 1:3 i brązowe medale zdobyło Zagłębie. Mecz o 1 miejsce i bezpośredni awans do I ligi wygrał Riser 3:0 z AB Szkło VT. Choć drugi set pokazał, że AB Szkło nie odda złota łatwo – zakończył się wynikiem 30:28 – ostatecznie Riser przypieczętował swoją pozycję lidera ligi. AB Szkło oczywiście ma jeszcze szanse awansu, ale musi stoczyć walkę z Sępami w meczu barażowym.

Pełne wyniki niedzielnych meczów i klasyfikacja II ligi wygląda następująco:

• Zagłębie VT – Remagum Mysłowice 3:1 (25:22;25:23;23:25;25:18)
  • Riser VT Jaworzno – AB Szkło VT 3:0 (25:23;30:28;25:20)
  1. miejsce – Riser VT Jaworzno
  2. miejsce – AB Szkło VT
  3. miejsce – Zagłębie VT
  4. miejsce – Remagum Mysłowice
  5. miejsce – Chilli
  6. miejsce – Ekipa do bicia
  7. miejsce – Trentino Volley (Nagroda Fair Play)
  8. miejsce – Niwka
  9. miejsce – Profi Auto
  10. miejsce – X Team
  11. miejsce – Aviva Szaleńcy

Tuż po dekoracji trzech najwyżej sklasyfikowanych drużyn II ligi, rozpoczęly się walki na szczycie. W meczu o 3 miejsce spotkali się zawodnicy Kadry Bobrek Bytom i OCS 1 Tychy. Mecz był zacięty i wyrównany. Ostatecznie chłopcy z Tychów wygrali 3:1. Ostatni mecz, o mistrzostwo ALS odbył się pomiędzy Stobudem a Volley Dąbrowa Górnicza. Jak w każdym meczu tej niedzieli, losy ważyły się raz po jednej, raz po drugiej stronie. Końcówka 4 seta zmierzała zdecydowanie do tie-breaka, ale Sąsiad Fachowo podszedł do sprawy i w końcu ograł Dąbrowiaków. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Stobud Fachowy Sąsiad.