XV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo

Piękna hala sportowa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu gościła w minioną soboto – niedzielę judoków (nie tylko) z całej Polski. Okazją był pierwszy w tym roku Puchar Polski Juniorów Młodszych (U-18). Dla młodszych judoków przygotowano Międzynarodowy Puchar Młodziczek i Młodzików U16 oraz Międzynarodowy Turniej Dzieci U14.

Na ten jubileuszowy – XV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo udała grupa sportowców z UKS JUDO Mysłowice. Trener Ryszard DZIEWULSKI postawił na Siedmiu zawodników. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, swoje walki toczyli m.in. z medalistami Mistrzostwa Polski. Ze stolicy Wielkopolski przywieźli zatem wiele sportowych wrażeń, doświadczeń i … 3 medale.

Złote medale w swoich kategoriach wywalczyły:

  • Alicja GOWARZEWSKA
  • Sandra SZAŁKIEWICZ.

Srebrny medal zdobyła:

  • Iga FROSZTĘGA.

Młodzicy: Jakub DZIEDZIC, Alicja JANECZKO oraz Marcin WŁOKA nie zdołali niestety zakwalifikować się do strefy medalowej. Bohaterem wyjazdu był natomiast najmłodszy z chłopaków. 13-letni Igor KOZIK stoczył w swojej kategorii 5 walk, zajmując ostatecznie VII lokatę. Dobrze stoczone walki pomogły mu w podjęciu decyzji o starcie w turnieju ze starszymi o rok–dwa Młodzikami. W tej grupie również miał wysoko podniesioną poprzeczkę. W dziewiątej (!) walce tego wieczoru Igor uznać musiał niestety wyższość przeciwnika z Berlina, zajmując tym samym wysoką, V pozycję.

24-25.03.2018, Amersfoort (Holandia)
W czasie Wielkopolskiego Weekendu Judo, reprezentantka naszego klubu wraz z kadrą narodową spróbowała swoich sił na Otwartym Pucharze Ju-jitsu w Holandii. Dominika NOWICKA, kolejny raz udowodniła wyśmienite przygotowanie na turniej. Tym razem po wspaniałych walkach odprawiła reprezentantki Szwajcarii oraz Niemiec zdobywając jeden z czterech złotych medali w kategorii fighting dla Polski w pucharze „Dutch Open 2018”.

Gratulujemy Trenerowi oraz Zawodnikom pięknych walk, super wyników i trzymamy kciuki za ich kolejne, sportowe występy.