Szkolne rozgrywki w badmintona

13 marca br., w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, po raz pierwszy w wykonaniu uczniowskich reprezentacji szkolnych, odbyły się drużynowe turnieje w badmintona. Szkolne drużyny składały się z 2-3 dziewcząt i/lub/ takiej samej liczby chłopców. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: grupy „młodszej”, tj. roczników 2005 i młodszych (wystąpiły tylko trzy zespoły) oraz grupy „starszej” – roczników 2004 – 2002 (rywalizowały trzy chłopięce oraz cztery dziewczęce drużyny czterech naszych miejskich szkół).

W każdym spotkaniu rozgrywano najpierw dwie gry pojedyncze, a następnie tzw. debel (grę podwójna), a wszystkie toczyły się do dwóch wygranych setów. Jeżeli po tych trzech potyczkach wszystkie wygrane nie były po jednej stronie, wtedy toczono kolejne, naprzemienne gry pojedyncze – do momentu, w którym na koncie jednej z drużyn były trzy zwycięstwa.

Z czterech mysłowickich szkół, jakie przystąpiły do tych turniejów, najlepiej spisały się drużyny Szkoły Sportowej, które trzykrotnie odebrały puchary za 1. miejsca w końcowych klasyfikacjach (i raz zajęły drugie miejsce) oraz Szkoła Podstawowa nr 15 (w kategorii dziewcząt zwycięstwo i złote medale w grupie młodszej oraz 2. miejsce i medale srebrne w grupie starszej).

Zwycięskie szkolne reprezentacje, które zwyciężając w miejskich rozgrywkach, otrzymały najokazalsze puchary drużynowo dla swojej szkoły oraz złote medale indywidualnie:

a/ w grupie młodszej (roczniki 2005 i młodsi):

  • dziewczęta – Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi: Szczypińska Natalia (2005) i Szczypińska Emilia (2006). Opiekun reprezentacji – mgr Monika Szczurowska.
  • chłopcy – Szkoła Podstawowa Sportowa: Gnieweki Seweryn, Pustelnik Dominik, Jamrozy Jakub (wszyscy z rocznika 2005)

b/ w grupie starszej (roczniki 2004 – 2002):

  • dziewczęta – Szkoła Podstawowa Sportowa: Bień Karolina i Lenart Martyna
  • chłopcy – Szkoła Podstawowa Sportowa: Błotko Jacek, Król Dawid i Cieślik Dominik. Ten zespół, jako jedyny wywalczył w tym samym dniu także awans do półfinałów wojewódzkich Igrzysk Śl.SZS, pokonując reprezentantów SP nr 4 z Katowic. Opiekunem drużyn Szkoły Sportowej była mgr Iwona Zonik.

Mimo iż zawody przebiegały systemem drużynowych potyczek, wyłoniono także najlepszych indywidualnie zawodników i zawodzniczek w każdej z grup rozgrywkowych. Za takich uznani zostali reprezentanci „złotych” drużyn:

  • Szczypińska Natalia,
  • Bień Karolina,
  • Gniewek Seweryn,
  • Błotko Jacek

W/w czwórka otrzymała dodatkowo okolicznościowe dyplomy i medale.