Pogoda pokrzyżowała plany. Lodowisko zamknięte już od piątku

Po kilku dniach siarczystych mrozów przyszedł odwilż, a wiosnę czuć już wyraźnie w powietrzu. Choć nadejście cieplejszej pory roku to powód do zadowolenia, niestety oznacza także koniec frajdy na mysłowickim lodowisku. Oficjalne zakończenie łyżwiarskiego sezonu miało nastąpić pod koniec weekendu, niestety słońce pokrzyżowało te plany…

Pełen tematycznych zabaw na lodowisku sezon miał zostać oficjalnie zakończony w najbliższą niedzielę. Ze względu na wysokie temperatury lodowisko w Parku Słupna będzie jednak zdemontowane już dzisiaj, w piątek 9 marca.

– Wcześniejsze zamknięcie plenerowej atrakcji było konieczne ze względu na warunki atmosferyczne – mówi Paweł Gawęda, zastępca dyrektora MOSiR.

Lodowisko w Parku Słupna było otwarte dla fanów zimowego szaleństwa na lodzie od grudnia. Trzy mroźne miesiące zostały wykorzystane maksymalnie – Mikołajki, Walentynki na lodzie, Minionkowe Ice Party, zabawa w klimacie Gwiezdnych Wojen czy disco rodem z lat 70. były okazją do spędzenia aktywnie czasu z przyjaciółmi, zawarcia nowych znajomości czy po prostu popołudniowego relaksu.

Z lodowiska korzystały też mysłowickie szkoły, które na lodzie organizowały zajęcia z wychowania fizycznego. Każdy kto chciał, mógł wziąć udział w darmowych lekcjach jazdy na łyżwach. Na najmłodszych czekały chodziki, pomagające im postawić pierwsze kroki na tafli.

W tym roku powoli żegnamy się już z zimą i lodowiskiem, ale jego wielka popularność wśród mysłowiczan daje pewność, że mroźna zabawa nie ominie nas także w przyszłym roku!