Za miesiąc – pierwsze, z trzech zawodów wiosennych XVI Edycji MBP

W bieżącym roku szkolnym odbywa się już szesnasta Edycja Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Pierwsze zawody biegowe tego cyklu odbyły się w sobotę – 7 października 2017 r. Inauguracja miała miejsce przy częściowo słonecznej pogodzie, przy temperaturze +120C oraz dość rozmiękłej trasie biegowej. Mimo to, w hali sportowej MOSiR przy ul. Powstańców 23 w biurze zawodów, wydano aż 292 indywidualnych numerów startowych. Gdyby nie prognozowane jeszcze dzień wcześniej opady deszczu, z pewnością uczestników mogło być jeszcze więcej (jak na razie rekord ilości biegających w jednym dniu, padł podczas inauguracji XIII Edycji MBP: 11 października 2014 r., w pierwszych zawodach ówczesnej edycji, wzięło udział 410 uczestników !).

Łącznie jesienią 2017 r., odbyły się cztery zawody. Szczegółowe klasyfikacje indywidualne, jak i zespołowe po czterech biegach, zawierają tabele wszystkich kategorii, zamieszczone są w aktualnościach —> zakładka: Młodzieżowe Biegi Przełajowe

Obecnie trwa zimowa przerwa w tej rywalizacji, a pozostałe trzy zawody biegowe (na całą edycję składa się siedem biegów) – planowane są w następujące soboty marca i kwietnia 2018 r.:

  • 5 bieg – 17 marca
  • 6 bieg – 7 kwietnia
  • 7 bieg – 14 kwietnia

Uroczystość podsumowania, (ogłoszenie końcowych wyników, klasyfikacji indywidualnych, zespołowych, jak również dekoracja i wyróżnienie najlepszych uczestników), zaplanowano w sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR przy ul. Ks. Norberta Bończyka 32 z.

Zatem należy sobie życzyć, aby za miesiąc aura była sprzyjająca i nie przeszkodziła w przeprowadzeniu biegu – pierwszego w tym roku kalendarzowym, a piątego w kolejności, aktualnej – XVI Edycji MBP. Pełni nadziei na spełnienie powyższego – zapraszamy młodych, czynnych sympatyków biegania; wszystkich, którzy rywalizowali jesienią ubiegłego roku, ale gorąco również tych wahających się i jeszcze nie do końca zdecydowanych (tym bardziej, że jeden z punktów Regulaminu XVI Edycji MBP stanowi, iż indywidualnie sklasyfikowani zostaną wszyscy Ci, którzy uczestniczyć będą co najmniej w trzech biegach). W związku z czym – do zobaczenia na starcie dokładnie za 30 dni – 17 marca br.