Szaleją w basenach i na stokach

Pluskot wody, śmiech niosący się echem po rurach zjeżdżalń i szybkie susy po ośnieżonych stokach – nuda to ostatnie, na co mogliby narzekać uczestnicy wycieczek i zajęć zaplanowanych na czas ferii przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Choć minęła już większa część dni wolnych, przed uczniami jeszcze kilka okazji do zimowych szaleństw.

Ferie z MOSiR-em zaczęły się niepozornie, choć emocjonująco – na początek dzieci wzięły udział w turnieju siatkarskim dziewcząt i chłopców. Piłka lądująca raz po raz to na jednej, to na drugiej połowie boiska utrzymywała widownię w ciągłym napięciu.

Jeszcze intensywniejsze doznania zapewniły dzieciakom wyjazdy na narty. U celu wypraw były stacje Beskid Arena i Szczyrk Mountain Resort. Słoneczna, a zarazem mroźna pogoda dopisała śnieżnym harcom. Świetnie bawili się zarówno ci, dla których były to pierwsze kroki na nartach, jak i zaprawieni już w jeździe uczniowie.

Między szaleństwami na stoku MOSiR zaprosił małych mysłowiczan do Aquaparku Nemo w Dąbrowie Górniczej. Fontanny, palmy i wodospady pozwoliły na krótki moment zapomnieć o panującej za oknami zimie. Większa część ferii już za nami, ale nie oznacza to końca atrakcji. Organizatorzy zapraszają jeszcze do udziału w turnieju piłki nożnej halowej. Przygotujcie się także na kolejny podbój ośnieżonego stoku, tym razem w Wiśle, i nie chowajcie strojów kąpielowych zbyt głęboko do szafy – już wkrótce wycieczka do Aquaparku w Rudzie Śląskiej.