Święto młodych piłkarzy w Mysłowicach

W dniach 20-21 stycznia 2018 roku w hali MOSiR Mysłowice, zorganizowaliśmy po raz kolejny cykl turniejów pod nazwą „Święto Futbolu” dla roczników 2007, 2009 (dwa turnieje) i 2011. Była to już V edycja tego wydarzenia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok i Poseł Na Sejm Rzeczypospolitej Wojciech Król.  Cały obiekt Mosir-u na ul. Bończyka przekazał nam w zarządzanie na dwa dni dyrektor Bartłomiej Gruchlik, który już w roli vice-prezydenta Mysłowic zaszczycił nas swoja obecnością na ceremonii otwarcia turnieju rocznika 2007.

W ciągu dwóch dni, zostały przeprowadzone cztery turnieje, w których udział wzięło 30 klubów (40 zespołów), a rywalizowało na boiskach ponad 450 dzieci. W rocznikach 2011 i 2009 rozgrywki toczyły się bez klasyfikacji punktowej. Bardzo zależało nam na tym, aby dzieci grały bez presji wyniku i w atmosferze „fair play”. Każdy mały piłkarz wyjechał z Mysłowic z medalem na szyi. W roczniku 2007 zawodnicy rywalizowali o miejsca i puchary.

Każdy turniej, to duże przedsięwzięcie, do którego organizacji potrzebny jest sztab ludzi, oraz pomoc różnych osób i instytucji. Z tego miejsca chcę podziękować Jackowi Konowalskiemu za współorganizowanie turnieju, a za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu turnieju trenerom akademii: Dariuszowi Szabrańskiemu, Markowi Piszczykowi, Krystianowi Jawieńowi, Rafałowi Jaskóle, Mateuszowi Potocznemu, Mateuszowi Iwanowi, Jakubowi Adamkowi, Mateuszowi Demitraszkowi, Piotrowi Kaszycy, Michałowi Janikowi.Pomogli nam również rodzice naszych zawodników: Piotr Rotko, Michał Jasiulek, oraz Aleksander Kwiatkowski. Wspomogli nas byli, lub obecni zawodnicy grup młodzieżowych: Mikołaj Guzik i Igor Konowalski.

Porządny turniej nie może obyć się bez „bufetu”. Rodzice naszych zawodników z roczników 2011, 2007 i 2009 (grupa „żółta”) stanęli na wysokości zadania. Serwowane smakołyki łechtały podniebienia wszystkich kibiców i zawodników. Dzięki vice-prezesowi klubu Grzegorzowi Piechocie, możliwe będzie zobaczenie tego co się działo na turniejach w relacjach wideo zmieszczonych na stronie www.uniakosztowy.pl.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację naszego „Święta Futbolu”. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie dane nam spotkać się znowu i zorganizować wspólnie turniej.

Informacje o turnieju:

Turniej rocznik 2011
pod patronatem Posła na Sejm RP Wojciecha Króla
20.01.2018r.

Drużyny:
Unia Kosztowy I
Unia Kosztowy II
Unia Kosztowy III
Unia Kosztowy IV
Czarni Sosnowiec
MKS Mysłowice (oddział Wesoła)
Rozwój KatowiceAPN GKS Tychy
APN MKS Olimpia Piekary Śląskie
BKS Sparta Katowice
Football Project Kęty
GOL Bieruń

Strefy umiejętności:

„Strzały na bramkę”

1. Skałecki Dawid – Unia Kosztowy (7 bramek w 36,01 sek.)
2. Helwing Szymon – Unia Kosztowy (7 bramek w 38,49 sek.)
3. Zajas Jakub – APN MKS Olimpia Piekary Śląski (7 bramek w 43, 56 sek.)

„Nawroty”

1. Szymon Michalski – Unia Kosztowy (18,18 sek.)
2. Jakub Stańczyk – Rozwój Katowice (18,52 sek.)
3. Szymon Lityński – Unia Kosztowy (19,08 sek)

Turniej rocznik 2007
pod patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Edwarda Lasoka
20.01.2018r.

Klasyfikacja Końcowa:
1. UKS Szopienice I
2. Unia Kosztowy I
3. Stal Chełm Śląski
4. MKS Mysłowice
5. UKS Szopienice II
6. Czułowianka Tychy
7. Unia Kosztowy II
8. MKS Lędziny

Najlepszy strzelec: Michał Jochimczyk – UKS Szopienice (6 bramek)
Najlepszy zawodnik: Dominik Czech – UKS Szopienice
Najlepszy bramkarz: Szymon Purzyński – Unia Kosztowy

Strefy umiejętności:

„Strzały na bramkę”

1. Degórski Oliwier – UKS Szopienice (10 bramek w 36,93 sek)
2. Hamik Kacper – MKS Lędziny ( 10 bramek w 38,78 sek.)
3. Sikora Jakub – Unia Kosztowy ( 10 bramek w 38,87 sek.)

„Nawroty”

1. Adam Błotko – Unia Kosztowy (19,26 sek)
2. Szymon Duch – UKS Szopienice (19,83 sek.)
3. Patryk Snarski – Unia Kosztowy (20,65 sek.)

Turniej rocznik 2009 (rano)
pod patronatem Posła na Sejm RP Wojciecha Króla
21.01.2018r.

Drużyny:
Unia Kosztowy Czerwona
Unia Kosztowy Zielona
Unia Kosztowy Biała
MKS Mysłowice
BKS Sparta Katowice
AKS Mikołów
Gol Bieruń
Lechia 06 Mysłowice
GTV Stadion Śląski Chorzów
Futbol Project Jasienica

Strefy umiejętności:

„Strzały na bramkę”

1. Robert Skrzypczyk – Gol Bieruń ( 7 bramek w 29 sek.)
2. Milan Karwat – AKS Mikolów (7 bramek w 30 sek.)
3. Jakub Homel – FA Jasienica (7 bramek w 31 sek.)

„Prowadzenie+przyjęcie+podanie piłki”

1. Nadia Stenze – Gol Bieruń (22,36 sek)
2. Wojciech Kolbusz – Unia Kosztowy (22,73 sek.)
3. Paweł Mikołowicz – AKS Mikołów (22,81 sek.)

Turniej rocznik 2009 (popołudniu)
pod patronatem Posła na Sejm RP Wojciecha Króla
21.01.2018r.

Drużyny:
Unia Kosztowy I
Unia Kosztowy II
Unia III
Zagłębie Sosnowiec I
AKS Mikołów
Zagłębie Sosnowiec II
APN MKS Olimpia Piekary Śląskie
Górnik Sosnowiec
MKS Iskra Pszczyna
AP Champions Oświęcim

Strefy umiejętności:

„Strzały na bramkę”

1. Michał Fitkowski – APN MKS Olimpia piekary Śląskie (8 bramek w 19,12 sek.)
2. Dawid Bielak – Górnik Sosnowiec (8 bramek w 26,05 sek.)
3. Filip Kwiatkowski – Unia Kosztowy ( 8 bramek w 36,03 sek.)

„Prowadzenie+przyjęcie+podanie piłki”

1. Maksym Bojdok – AKS Mikołów (21,21 sek)
2. Waldemar Kocur – Unia Kosztowy (21,54 sek.)
3. Jan Pyryt – Zagłębie Sosnowiec (21,90 sek.)

Turniej 1 na 1 „Mały Messi”

1. Kechmaniuk Dominik – AP Champions Oświęcim
2. Maksym Bojdok – AKS Mikołów
3. Aaron Pach – MKS Iskra Pszczyna
4. Robert Pniok – Unia Kosztowy