Turniejowy weekend z judo za nami

AZS Gliwice oraz Urząd Miasta Gliwice zorganizował Ogólnopolski, Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci, roczników 2005 – 2009. Z zaproszenia na ten ciekawy turniej skorzystali również zawodnicy trenujący w UKS JUDO Mysłowice. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do Gliwic z 5 zawodnikami. Oto ich wyniki:

Złoci zawodnicy, za zdobycie I miejsca to:

 • Filip CYGAN,
 • Krystian RAŚ
 • Roksana WITEK;

Brązowy medal za III miejsce przywieźli z Gliwic:

 • Franciszek DŁUGAJCZYK
 • Natalia RUSIN;

Dobre przygotowanie zawodników i ich waleczność pozwoliły naszemu klubowi osiągnąć wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodać tutaj należy, że do tej klasyfikacji uwzględniano 20, najlepszych wyników z drużyny. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby z Mysłowic walczyło 20 judoków 

02.12.2017, Bytom

Ta część zawodników, która brała udział w lutym, kwietniu i październiku 2017 roku w Otwartych Mistrzostwach Bytomia Dzieci w Judo, wybrała 2-go grudnia oczywiście czwartą, ostatnią rundę z tego cyklu. Na podbój stolicy śląskiego judo udała się tym razem Trójka naszych zawodników. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Dlatego ukończyli zawody na wysokich pozycjach.

 • Złoty medal za I miejsce zdobył Kamil HULIN (wcześniej: I, III, I),
 • Brązowy medal za III miejsce przywiozła z Bytomia Sandra SZAŁKIEWICZ (wcześniej: III, III, III)
 • V miejsce wywalczyła Iga FROSZTĘGA (wcześniej: I, -, I)

Gratulujemy pięknych walk i utrzymania tak wysokiej formy przez cały rok.

03.12.2017, Mysłowice

Tego dnia, nasi zawodnicy postanowili, kolejny raz spróbować swoich sił w zawodach ju jitsu. W hali, „na Bończyku” odbywały się w niedzielę, 03.12.2017 łączone zawody:

 1. Puchar Polski  Juniorów Młodszych U-15 Ju-Jitsu Fighting, Ne-waza, Duo-System, Duo-show.
 2. Otwarte Mistrzostwa Śląska w ju jitsu sportowym Juniorów U-18 Fighting. Duo-system. Ne-waza.
 3. Otwarty Puchar  Śląska w ju jitsu sportowym Młodzików U-12 Fighting, Duo-system, Ne-waza.
 4. Śląski,  Otwarty Turniej  Ju-Jitsu Ne-Waza, No Gi, Senior, Junior U-18, Junior Młodszy U-15, Młodzik U-12,  Dzieci U-10.
 5. Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w ju jitsu sportowym.
 6. Otwarta, Śląska Liga Kickboxingu w ramach  Śląskiej  Ligi Młodych Wojowników w Kickboxingu.

Sześciu naszych zawodników wystartowało w Pucharze Polski Juniorów Młodszych U-15, w kategorii fighting. Żaden z nich nie przegrał tego dnia walki z zawodnikiem innego klubu. To dlaczego nie zdobyli 6 złotych medali? Ano dlatego, że szczęściem dla pozostałych zawodników turnieju, czterech z naszej Szóstki startowało w jednej kategorii wagowej (-60kg). W tej kategorii, wszystkie medale przypadły sportowcom z UKS JUDO Mysłowice. Ostatni turniej ju jitsu z trenerem Mariuszem FIGLUSEM zakończył się wykonaniem 600% normy. Oto szczegółowe wyniki naszych medalistów:

Kategoria -60kg:

– Jakub DZIEDZIC – I miejsce

– Marcin WŁOKA – II miejsce

– Piotr ZDRODOWSKI – III miejsce

– Patryk ZDRODOWSKI – III miejsce

Kategoria -41kg:

– Igor KOZIK – I miejsce;

Kategoria +66kg:

– Jakub SMAGA – I miejsce;

Gratulujemy sportowcom i trenerom fantastycznych walk i medali zdobytych na trzech minionych zawodach.

materiały: UKS Judo Mysłowice