Złoto i brąz dla zawodniczek z Mysłowic na Mistrzostwach Europy w Ju – Jitsu

W dniach 27-29.10.2017, w Bukareszcie odbywały się Mistrzostwa Europy Ju Jitsu. W tych, prestiżowych zawodach zadebiutowały dwie zawodniczki klubu UKS JUDO Mysłowice. Trener Mariusz FIGLUS udał się do stolicy Rumunii z Alicją GOWARZEWSKĄ i Dominika NOWICKĄ. Obie nasze zawodniczki startowały w mistrzostwach naszego kontynentu, w kategorii fighting.

Alicja w drodze po wymarzony medal stoczyła na tym turnieju 4 walki. Po pierwszym zwycięstwie z gospodynią mistrzostw, trafiła na Mistrzynię i Wicemistrzynię Świata. Aby myśleć poważnie o medalu musiała pokonać przynajmniej jedną z nich. Pokonała (przez full ippon) obie. Czwarta walka to zwycięski bój z Niemką. Cztery walki i cztery zwycięstwa mogą oznaczać tylko jedno – kolejny medal dla Polki z Mysłowic, i to – ZŁOTY oraz tytuł MISTRZYNI EUROPY.

Dominika podobnie jak jej młodsza koleżanka stoczyła 4 walki. W pierwszej trafiła na Mistrzynię Świata z Aten i późniejszą Mistrzynię Europy. Mimo porażki z tą utytułowaną zawodniczką, pokazała charakter, dobre przygotowanie i ambicję.

Już w następnej walce, pełnej emocji stanęła naprzeciw … Wicemistrzyni Świata, którą pokonała. Kolejna przeciwniczka do stolicy Rumunii przyjechała z Grecji. Ona również nie dała rady Dominice. Po tym zwycięstwie Mysłowiczanka awansowała do „Małego Finału”. W walce o III miejsce nasza zawodniczka spotkała się z bardzo silną Niemką, którą pokonała przed czasem i tym samym zdobyła BRĄZOWY MEDAL.

Dumny i szczęśliwy Trener Mariusz FIGLUS zrealizował swoje marzenie. Wywalczył ze swoimi zawodniczkami dla siebie, dla klubu, dla Mysłowic i dla Polski medale Mistrzostw Europy i wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego.

materiały: UKS Judo Mysłowice