Cztery starty – trzy zwycięstwa reprezentantów Szkoły Sportowej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Sztafetowe biegi przełajowe tradycyjnie już inaugurują w każdym nowym roku szkolnym zespołowe współzawodnictwo sportowe mysłowickich szkół podstawowych (licealiści w trzeciej dekadzie września rozpoczęli tą rywalizację zawodami lekkoatletycznymi na stadionie). Także pod koniec września i ta grupa szkół miała wyznaczony termin zespołowych biegów sztafetowych, lecz ze względu na złe warunki atmosferyczne, były one przekładane aż trzykrotnie. Ostatecznie przy słonecznej, ciepłej aurze, na trasach biegowych MOSiR-u przy ul. Promenada odbyły się te zawody w czwartek – 12 października, a uczestniczyło w nich trzynaście drużyn grupy młodszej oraz 10 reprezentacji szkolnych w grupie starszej. Szkoła podstawowa miała prawo zgłosić do zawodów swoje reprezentacje złożone z sześciu dziewcząt i sześciu chłopców. Każda z sześciu dziewcząt miała do pokonania 800 metrów, a chłopcy dystans – 1000 metrów.

Oto pełny wykaz mysłowickich szkół podstawowych, które wystawiły swoje reprezentacje do sztafetowych biegów przełajowych i zajęte przez nie miejsca:

a/ w kategorii roczników 2005 i młodszych:

Miejsce

dziewczęta chłopcy
1. SP Sportowa SP Sportowa
2.  ZS-P nr 1 (SP nr 6) SP nr 15
3. SP nr 15 SP nr 16
4. SP nr 1 SP nr 13
5. SP nr 9 SP nr 3
6. SP nr 14 SP nr 1
7. SP nr 2 SP nr 9
8. SP nr 17 ZS-P nr 1 (SP nr 6)
9. SP nr 16 SP nr 17
10. SP nr 13 SP nr 11
11. SP nr 4 SP nr 2
12. SP nr 11 SP nr 4
13. SP nr 14

b/ w kategorii roczników 2004 – 2002:

Miejsce dziewczęta chłopcy
1. SP nr 4 SP Sportowa
2. SP nr 10 SP nr 13
3. ZS-P nr 1 (SP nr 6) SP nr 10
4. SP nr 13 SP nr 16
5. SP nr 16 SP nr 3
6. SP Sportowa SP nr 1
7. SP nr 17 SP nr 4
8. SP nr 1 ZS-P nr 1 (SP nr 6)
9. Gim. ZSO SP nr 2
10. SP nr 17

Szkolne zespoły rywalizowały nie tylko o puchary dla swoich szkół oraz dyplomy i medale (przygotowane dla biegaczek i biegaczy trzech najlepszych sztafet w każdej kategorii), ale również o prawo udziału w zawodach rejonowych, które planowane są na 23 października, także przy Promenadzie. Walczyć w nich będą po dwie najlepsze szkolne reprezentacje podstawówek Mysłowic i Katowic oraz mysłowickie I LO, II LO i CKZiU. W przypadku zajęcia pierwszego miejsca w zawodach rejonowych przez któryś z naszych sztafet – czego im wszystkim już teraz życzymy – nagrodą jest występ w finałach wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych, które odbędą się 30 października w Rudzie Ślaskiej. Wtedy rywalizacja o czołowe miejsca będzie jeszcze trudniejsza, gdyż tam już przyjdzie im się zmierzyć aż z 15 najlepszymi szkolnymi ekipami Śląska (w każdej kategorii i grupie nauczania, wystąpią tylko zwycięzcy każdego z 16 rejonów naszego województwa).

Składy osobowe reprezentacji mysłowickich szkół podstawowych, które zajmując pierwsze, bądź drugie miejsca w zawodach miejskich, wywalczyły awans do zawodów rejonowych:

w grupie „młodszej” – roczniki 2005 i mł.:

– dziewczęta:

1/ Szkoła Podstawowa Sportowa: Cieślik Faustyna, Gasz Weronika, Klimczak Maja, Koterba Lena, Król Zuzanna i Płaza Jessika.18

2/ ZS-P nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 6): Hornik Wiktoria, Ossowska Julia, Panasowiec Kinga, Pietrowska Julia, Sobaś Sara i Tyburczy Emilia.

– chłopcy:

1/ Szkoła Podstawa Sportowa: Figlus Olaf, Gniewek Seweryn, Jamrozy Jakub, Maciejewski Kordian, Pustelnik Dominik i Skrzypczyński Artur.

2/ Szkół Podstawowa nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi: Biolik FranciszekChebel Szymon, Dejas Łukasz, Roter Dawid, Wojtylko Jakub i Wróbel Kamil.

w grupie „starszej” – roczniki 2004 – 2002:

– dziewczęta:

1/ Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddz. Dwujęzycznymi: Hildebrandt Korina, Kruszyńska Karina, Stępień Sonia, Wichary Zofia, Wójcik Urszula i Zakrzewska Natalia.

2/ Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi: Bednarek Emilia, Kuna Julia, Mysior Julia, Rylska Marta, Seweryn Julia i Wrona Julia.

– chłopcy:

1/ Szkoła Podstawa Sportowa: Czarnecki Dawid, Grasela Paweł, Larysz Tomasz, Madej Franciszek, Włoka Marcin i Zapała Miłosz.

2/ Szkół Podstawowa nr 13 z Oddz. Integr. i Dwujęzycznymi: Kokot Rafał, Papaj Dominik, Majewski Konrad, Sier Patryk, Trzop Mateusz i Wilk Patryk.