Mysłowice na Mistrzostwach Polski w Judo

Prawie 500 zawodniczek i zawodników ze 128 klubów całej Polski przybyło w miniony weekend do stolicy Wielkopolski, na Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo. Trenerzy przygotowują na te wyjątkowe zawody swoich najlepszych zawodników. Na turnieju tym nie było zatem sportowców przypadkowych. Wszyscy przyjechali w bojowym nastroju, z nadzieją na najlepszy wynik.

Nie inaczej było w przypadku judoków z Mysłowic. Trenerzy UKS JUDO Mysłowice: Ryszard DZIEWULSKI i Mariusz FIGLUS pojechali do Poznania z sześcioma zawodnikami. Wśród 494 sportowców byli: Jakub DZIEDZIC, Nikodem FIGLUS, Alicja JANECZKO, Marcin WŁOKA, Patryk i Piotr ZDRODOWSCY. Najlepszy występ sportowy na mistrzostwach zaliczył Jakub Dziedzic, który tego dnia stoczył aż … 7 walk. W pierwszych, trzech walkach pokonał (przed czasem) zawodników z Wrocławia, Lublina i Bytomia. Po przegranej walce ćwierćfinałowej z zawodnikiem z Kielc – późniejszym Wicemistrzem Polski, Kuba toczył dalsze walki repasażowe. Zawodnicy z Włocławka i Rydułtów nie byli w stanie przeszkodzić Kubie w awansie do walki o brązowy medal. Tę niestety wygrał zawodnik z Bielska Białej. Jakub zakończył więc Mistrzostwa na wysokiej, V pozycji. Gratulujemy.

Patryk i Piotr Zdrodowscy, wygrali swoje otwierające walki. Porażka w drugiej walce oznaczała dla Patryka dalsze walki w repasażach, z których niestety odpadł, dla Piotra natomiast była walką ostatnią. Nikodem Figlus, Alicja Janeczko i Marcin Włoka mimo ambicji i waleczności nie zdołali przebrnąć walk eliminacyjnych.

Zdobyte doświadczenia z pewnością zaowocują na kolejnych turniejach. Tymczasem gratulujemy Jakubowi wysokiego, V miejsca a wszystkim, mysłowickim zawodnikom dzielnie przewalczonego turnieju.