Podsumowanie Ligi Dzieci i Młodzieży w ju jitsu

Miniony weekend czyli 03-04.06.17 r. był niesamowicie pracowity dla zawodników reprezentujących ROAN Fight Club Mysłowice. Nasi zawodnicy brali udział w pokazach ju jitsu, judo i samoobrony na terenie naszego miasta, a zwłaszcza na festynie z okazji dnia dziecka, który zgromadził liczną widownię która nagrodziła naszych zawodników gromkimi brawami. Pokazy miały głównie na celu pokazanie ogólnej sprawności naszych zawodników a co za tym idzie możliwości które mogą być wykorzystane w walce sportowej i samoobronie.8

Sobota tj.03.06.2017 był dniem zakończenia i podsumowania całorocznych zmagań zawodników w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży, którą rozgrywano w Katowicach – Szopienicach w hali Mosir Katowice. W drużynowej punktacji ROAN Mysłowice tradycyjnie stanął na podium zajmując II miejsce z dorobkiem medalowym 29 medali w ogólnym podsumowaniu ( każdy zawodnik musiał wystartować min. 4 razy w danej kat. wagowej, aby być sklasyfikowanym). Nasi zawodnicy zdobyli 11 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych medali pozostawiając daleko w tyle pozostałe kluby i to nie tylko z Mysłowic.

Nasi zawodnicy startowali w trzech odmianach ju jitsu sportowego tj.: fighting bez pierwszej fazy czyli walka dla najmłodszych bez uderzeń, figchting – pełna walka i BJJ walka w parterze. A oto zawodnicy dzięki którym wywalczyliśmy taki sukces

 • Nasze Wojowniczki: Monika Helak, Nicola Chwalisz, Magdalena Pańczyk, Adrianna Zipper, Emilia Zipper, Judyta Filus, Kamila Janota, Wiktoria Paliwoda, Martyna Gluc.
 • Nasi Wojownicy: Oskar Sikora, Ryan Gawlik, Olaf Sprutta, Marcel Grysiak, Sebastian Nojman, Jakub Byczak, Igor Kukwa, Daniel Wróbel, Kostrzewa Patryk, Iwo Filus, Bartłomiej Drozd, Olivier Langner, Kuba Pacwa, Mikołaj Zipper, Kamil Jasiński, Michał Jantos, Patryk Kostrzewa, Marcin Kufel , Michał Cieśla, Kuba Jochimczyk.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich rodzicom za trud, poświęcony czas i życzymy sukcesów w nowym sezonie.

Po uroczystej ceremonii zakończenia Ligii Dzieci i Młodzieży rozpoczęły się zawody w rocznikach U-8, U-10, U-12 i U-21. W barwach naszego klubu wystartowało aż 26 zawodników, którzy ogólnie wywalczyli 36 medali. Najważniejsze były zawody U-12 czyli Puchar Polski Młodzików. Zawodnicy w tej kategorii walczyli o punkty do kadry. W tej kat. medale wywalczyli w odmianie Fighting:

 • Iwo Filus, Kamila Janota, Patryk Kostrzewa, Kuba Pacwa, Mikołaj Zipper I miejsca
 • Kuba Jochimczyk, Damian Kostrzewa, Olivier Langner, Bartłomiej Drozd II miejsca

W odmianie Ne – waza:

 • Kuba Pacwa I miejsce
 • Wiktoria Paliwoda II miejsce
 • Olivier Langner, Kamil Jasiński III miejsce

W kategorii U- 10 medale wywalczyli w odmianie Fighting:

 • Judyta Filus I miejsce
 • Marcin Kufel II miejsce
 • Michał Cieśla, Martyna Gluc, III miejsce
 • Jan Kurek IV miejsce

W odmianie Ne waza:

 • Judyta Filus I miejsce
 • Marcin Kufel III miejsce

W kat U – 8 Fighting:

 • Henryk Jasiński III miejsce

W kat U – 15 w odmianie Fighting

 • Emilia Zipper II miejsce i III miejsce Ne waza
 • Igor Kukwa i Jakub Byczak III miejsce

W kat U -21 w odmianie Fighting medale wywalczyli:

 • Oskar Sikora, Marcel Grysiak, Ryan Gawlik ( złoto w dwóch kat wag.) I miejsca
 • Adrianna Zipper, Olaf Sprutta, Sebastian Nojman, II miejsca

W odmianie Ne waza:

 • Adrianna Zipper i Olaf Sprutta I miejsce