Srebro i brąz w Halowych Mistrzostwach Śląska 2017 w LA

1 lutego br. w Ostrawie, Śląski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadził Halowe Mistrzostwa naszego województwa, w których rywalizowało łącznie ok. dziewięciuset sportowców. Dla dwunastoosobowej grupy młodych lekkoatletów UKS Chromik Mysłowice, jaką na te mistrzostwa zabrał prezes i trener Józef Szendera, po styczniowym, sportowym zgrupowaniu w Zawoi, był to pierwszy start i sprawdzian w nowym roku.

Najlepiej w tych mistrzowskich zawodach spisały się dziewczęta. I tak Paulina Roik, rywalizująca w kategorii juniorek młodszych, w biegu sprinterskim na dystansie 300 metrów wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Śląska (uzyskany czas, to 41,73 sek.), natomiast w kategorii młodziczek Natalia Zakrzewska biegająca na dystansie 600 metrów z rezultatem 1:46,81 min. zajęła trzecie miejsce i zdobyła medal brązowy.