bip

Faworyci - tenisiści Szkoły Sportowej, zwycięzcami szkolnych, drużynowych mistrzostw Mysłowic.W najnowszej w naszym mieście hali sportowej, która powstała przy Szkole Sportowej, w drugiej dekadzie listopada odbyły się drużynowe mistrzostwa chłopców mysłowickich szkół podstawowych. Reprezentacje szkolne składały się z minimum dwóch, a maksimum – trzech tenisistów. Po rozstawieniu szkół, które w poprzednim roku szkolnym zajęły czołowe miejsca, rozlosowano pozostałe zespoły, po czym drużyny szkolne przystąpiły do turnieju. Najpierw w skojarzonych parach odbyły się dwie gry pojedyncze, a trzecim spotkaniem pomiędzy zainteresowanymi była gra podwójna (tzw. debel). O ile w grach singlowych rywalizowali dwaj podstawowi tenisiści, to w deblu – jak i w kolejnej ewentualnej grze pojedynczej – opiekunowie drużyn trzyosobowych, mogli skorzystać z trzeciego reprezentanta, który pełnił rolę zawodnika rezerwowego – i wystawić go do rywalizacji. Ponieważ grano wg zasady „do trzech wygranych” - jeżeli dwa spotkania singlowe, a także grę deblową na swoją korzyść rozstrzygnęli tenisiści jednej drużyny, zatem wynik takiej potyczki wynosił 3 : 0 i całe spotkanie kończono na tym etapie zwycięstwem tej drużyny, która awansowała w drabince rozgrywkowej do kolejnego – wyższego szczebla rozgrywek. Natomiast jeżeli po tych trzech spotkaniach było 2 : 1, wtedy rozgrywany był kolejny pojedynek singlowy, a jeżeli i po nim było 2 : 2, czyli nadal był nierozstrzygnięty, to ostatnia gra pojedyncza decydowała o zwycięstwie jednej, a porażce przeciwnej drużyny.

 

Jako pierwsi – 22 listopada, swoje mistrzostwa rozegrali uczniowie kategorii „młodszej”, tj. roczników 2005 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje 13 miejskich szkół podstawowych. Tydzień później – 29 listopada przy stołach tenisowych walczyły drużyny kategorii „starszej” (roczniki 2004 – 2002), a w tym turnieju o puchary i medale walczyły drużyny 12 mysłowickich szkół. Od wielu poprzednich lat szkolnych, niezmiennie rywalizację zwycięsko kończyli tenisiści szkoły sportowej i także tym razem podopieczni Jurija Fomina nie dali się pokonać, wszystkie spotkania rozstrzygając na swoją korzyść, co przyniosło im kolejny tytuł mistrzowski i złote medale. Oto zespoły, które w drużynowych mistrzostwach szkół podstawowych, w roku szkolnym 2017/2018 w końcowej klasyfikacji szkolnych reprezentacji, zajęły sześć czołowych miejsc:

 

Zajęte
miejsce

kategoria „młodsza”
(roczniki 2005 i młodsi)

kategoria „starsza”
(roczniki 2004 – 2002)

1

 Szkoła Sportowa Szkoła Sportowa 
 SP nr 14 SP nr 6 (ZS-P nr 1)
SP nr 15  SP nr 13 
SP nr 12 (ZS-P nr 2) SP nr 15 
SP nr 5   SP nr 16
 SP nr 6 (ZS-P nr 1) SP nr 10 

 

Składy osobowe trzech najlepszych szkół, czyli tenisiści, którzy wywalczyli złote, srebrne, bądź brązowe medale oraz okolicznościowe puchary:

a/ w grupie „młodszej” (roczniki 2005 i młodsi):

1 miejsce i medale złote - Szkoła Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich - Ptak Wiktor, Rożek Maksymilian i Bautista Filip

2 miejsce i medale srebrne – Szkoła Podstawowa nr 14 - Gąsiorowski Tomasz, Skrzeczek Michał i Jaworski Jakub

3 miejsce i medale brązowe – Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego - Roter Dawid, Sorek Kacper i Łazuka Dawid

 

b/ w grupie „starszej” (roczniki 2004 – 2002):

1 miejsce i medale złote - Szkoła Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich - Król Dawid i Janota Jarosław

2 miejsce i medale srebrne – Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 - Trzop Bartosz i Maciaszczyk Nikodem

3 miejsce i medale brązowe – Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi - Karpiński Dominik i Muzal Adam.