bip

Kolejny pracowity weekend zawodniczek KTS Mysłowice.

2 liga KTS-Victoria II
Kolejny pracowity weekend zawodniczek KTS Mysłowice. Najpierw w piątek rozegrały mecz 7 kolejki 2 ligi, w którym zdecydowanie pokonały LZS Victoria II Chróścice 10:0.Przewaga naszych dziewcząt była na tyle duża iż szanse gry dostały wszystkie zawodniczki. Po tym zwycięstwie awansowaliśmy na drugie miejsce w tabeli ale mamy rozegranych więcej meczy od naszych przeciwniczek. W meczu punktowały: Zuzanna Grzesińska 2.5 punktu, Alicja i Weronika Gasz oraz Wiktoria Urbaniak po 1.5 punktu oraz Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka po 1.

WTK Kadetek: Zwycięstwo Klaudii Franaszczuk
Następnie w sobotę rozegrany został 2 WTK kadetek. Wystartowały dwie nasze zawodniczki i spisały się bardzo dobrze. Klaudia Franaszczuk potwierdziła,że spadek z GPP spowodował nieszczęśliwy zbieg okoliczności i pewnie zwyciężyła całe zawody uzyskując tym samym awans na kolejne Grand Prix, a Weronika Gasz (jeszcze 3 sezony może startować w tej kategorii) zajęła 9 miejsce pokonując kilka starszych koleżanek i zdobywając bardzo cenne doświadczenie. Julia i Alicja występ na GPP mają zapewniony,bo zajmują odpowiednio 5 i 8 miejsce w rankingu ogólnopolskim kadetek.

WTK Juniorek: Finał Julia Tomecka-Alicja Gasz
W niedziele 7 podopiecznych E. Molika, P. i M. Wszołków na zawodach wspierane przez G. Iwaniuka przystąpiły do WTK juniorek. Po cichu liczyliśmy, iż jedna z naszych reprezentantek uzyska awans na GPP. Ale dziewczyny sprawiły niespodziankę i do finału dającego bezpośredni awans dotarły aż dwie. Po emocjonującym meczu Julia pokonała Alę 3:2. Zważywszy na to, że są to jeszcze kadetki podobnie jak Klaudia,która zajęła 6 miejsce mają jeszcze następne 3 sezony w tej kategorii!Miejsca pozostałych dziewcząt:9.Wiktoria Urbaniak,25-32.Aleksandra Wawrzykowska, 33 - 48 Zofia Stępień,Zuzanna Grzesińska.

materiały: KTS Mysłowice