bip

Gimnazjaliści szkoły sportowej odpłynęli wszystkim.



W ramach sportowego współzawodnictwa mysłowickich szkół, co roku rozgrywane są również zawody pływackie. W czwartek - 19 lutego br., na pływalni przy ul. Świerczyny ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych, a dzień później, czyli 20 lutego - reprezentanci pięciu naszych mysłowickich gimnazjów: G 1, G 3, G 5, G 6 i Gimnazjum Sportowego, tj. tych szkół, które jeszcze we wrześniu ubiegłego roku zgłosiły się do rywalizacji w tej dyscyplinie.

 

Podobnie jak w przypadku szkół podstawowych, pływackie zawody gimnazjalistów odbywały się także na zasadzie sztafet pływackich, które tworzyła czwórka reprezentantów/-ek/, a każdy jej uczestnik mógł płynąć dowolnym stylem; przy czym każda z dziewcząt miała do pokonania jedną długość, a chłopcy – dwie długości basenu. Tak jak i w poprzednich latach szkolnych, tak i tym razem pływaczki i pływacy gimnazjum sportowego nie mieli sobie równych i zdecydowanie kończyli zespołowo te zawody na pierwszych miejscach. Oto uzyskane rezultaty czasowe przez trzy najlepsze zespoły, których kapitanowie odebrali puchary dla reprezentowanych przez nich szkół, a indywidualnie wszyscy pływacy i pływaczki tych sztafet nagrodzeni zostali również odpowiednio złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami (w nawiasach składy osobowe zespołów):

 

a/ dziewczęta – 4 x 25 metrów

1 miejsce – Gimnazjum Sportowe (Weronika Kałużny, Paulina Karlińska, Weronika Szlachta i Dagmara Laufer) - 1; 03,67 min.

2 miejsce – Gimnazjum nr 3 (Anna Zawadzka, Martyna Matwiejczyk, Katarzyna Urbańczyk i Marta Sobczak) - 1;11,48 min.

3 miejsce – Gimnazjum nr 1 (Karolina Mazur, Martyna Pachelska, Paulina Gansiniec i Julia Śmiejan) - 1;17,95 min.

 

b/ chłopcy - 4 x 50 metrów

1 miejsce – Gimnazjum Sportowe (Marcin Olejnik, Piotr Tuszyński, Ryszard Garbiec i Krystian Ciszek) - 2;00,80 min.

2 miejsce – Gimnazjum nr 1 (Mario Waleczko, Dawid Fołtyński, Karol Badura i Franciszek Lelek) - 2;22,23 min.

3 miejsce – Gimnazjum nr 5 (Marek Trzeciakiewicz, Jędrzej Klus, Wiktor Kiełbasa i Szymon Dyrszka) - 2;34,07 min.

 

Oprócz wyróżnień zespołowych, MOSiR przygotował również trofea w postaci statuetek pływackich, a otrzymały je niżej wymienione trzy najlepsze pływaczki i trójka najszybszych pływaków tych zawodów:

 

  • Anna Zawadzka (G nr 3) – 25 metrów przepłynęła w czasie - 14,67 sek.

  • Weronika Szlachta (G ZSS) - - „ - - „ - - „ - - 15,44 sek.

  • Dagmara Laufer (G ZSS) - - „ - - „ - - „ - - 15,91 sek.

 

  • Marcin Olejnik (G ZSS) – 50 metrów przepłynął w czasie - 27,64 sek.

  • Krystian Ciszek (G ZSS) - - „ - - „ - - „ - - 29,00 sek.

  • Ryszard Garbiec (G ZSS) - - „ - - „ - - „ - - 31,64 sek.

 

 

Pamiątkowymi medalami i dyplomami, nagrodzeni zostali także najlepsi zawodnicy swoich reprezentacyjnych sztafet, a okazali się nimi:

  • Weronika Szlachta (Gimnazjum Sportowe)

  • Anna Zawadzka (Gimnazjum nr 3)

  • Julia Śmiejan (Gimnazjum nr 1)

  • Natalia Ściora (Gimnazjum nr 6)

 

  • Marcin Olejnik (Gimnazjum Sportowe)

  • Franciszek Lelek (Gimnazjum nr 1)

  • Jędrzej Klus (Gimnazjum nr 5)

  • Kacper Pioskowik (Gimnazjum nr 6)

  • Jacek Barszczak (Gimnazjum nr 3)

 

Kolejnymi dyscyplinami sportowymi, w jakich w marcu rywalizować będą gimnazjaliści Mysłowic, będą szachy oraz siatkówka.

 

 

zdjęcie: Leokadia Poradzisz