bip
Sport Szkolny

Kwalifikacyjne rozgrywki mysłowickich szkół w piłce nożnej.

Jako pierwsi - czwarty raz z rzędu - awans wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Piłkarze z Wesołej w poprzednich trzech latach szkolnych tytuły mistrzowskie wśród szkół ponadgimnazjalnych zdobywali trzy razy z rzędu i szansę na kolejne złote medale będą mieli ponownie, gdyż w swoim meczu pewnie i wysoko – bo 8 : 2 (do przerwy prowadząc 3 : 0), pokonali rówieśników z ZSP nr 3 z Bończyka. O dwa pozostałe miejsca w wiosennych finałach, walczyły reprezentacje trzech pozostałych naszych szkół ponadgimnazjalnych. Zapewniły je sobie obie reprezentacje liceów, gdyż w rezultacie rozegranych spotkań (grano systemem „każdy z każdym”) wyeliminowani zostali piłkarze ZSP nr 1. Reprezentanci „Górki” przegrali najpierw z II LO 2 : 3 (1 : 2), a następnie ulegli również licealistom „jedynki” - 0 : 3 (0 : 0). W trzecim spotkaniu, pomiędzy zespołami I LO i II LO, które nie miało już żadnego decydującego wpływu i nie odbierało awansu żadnej z tych drużyn, padł wynik 2 :0 (0 : 0) na korzyść licealistów z „Kościuszki”.

W kategorii mysłowickich szkół gimnazjalnych we wrześniu odbyło się wpierw losowanie. Po rozstawieniu mistrza (G nr 5) i wicemistrza (G nr 1) z ubiegłego roku – osobno do innej grupy – dolosowano do nich pozostałe sześć gimnazjów. Zatem piłkarskie reprezentacje gimnazjalistów walczyły w dwóch grupach – po cztery zespoły w każdej, o dwa czołowe miejsca gwarantujące awans do finałów. Tu również rozgrywki przebiegały na zasadzie gier „każdy z każdym”, w związku z czym w każdej grupie odbyło się sześć spotkań, a padły w nich następujące rezultaty (podaję w kolejności przebiegających spotkań):

I/ Grupa „A”
1/ Gimnazjum nr 5 - Gimnazjum Dwujęzyczne ZSO  - 0 : 0
2/ Gimnazjum nr 3 - Gimnazjum nr 6 - 0 : 4 (0 : 0)
3/ Gimnazjum nr 5 - Gimnazjum nr 6 - 0 : 0
4/ Gimnazjum nr 3 - Gimnazjum Dwujęzyczne ZSO  - 1 : 0 (0 : 0)
5/ Gimnazjum nr 5 - Gimnazjum nr 3 - 0 : 2 (0 : 1)
6/ Gimnazjum nr 6 - Gimnazjum Dwujęzyczne ZSO - 0 : 0

II/ Grupa „B”
1/ Gimnazjum nr 2 - Gimnazjum nr 4 - 2 : 0 (0 : 0)
2/ Gimnazjum nr 1 - Gimnazjum Sportowe ZSS - 0 : 0
3/ Gimnazjum nr 2 - Gimnazjum Sportowe ZSS - 3 : 0 (1 : 0)
4/ Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum nr 4 - 4 : 0 (2 : 0)
5/ Gimnazjum nr 2 - Gimnazjum nr 1 - 1 : 3 (0 : 1)
6/ Gimnazjum nr 4 - Gimnazjum Sportowe ZSS - 0 : 3 (0 : 1)

Ostateczna końcowa klasyfikacja drużyn w obu grupach (szkoły, których reprezentacje wywalczyły awans do finałów miejskich – zaznaczone wytłuszczonym drukiem):

4 miejsce - Gimnazjum nr 4 0 0 3 0

W ostatniej kategorii, tj. szkół podstawowych, ubiegłoroczni finaliści zostali także rozstawieni (każda szkoła do jednej z czterech grup), po czym pozostałe dwanaście szkół zostało rozlosowanych. W każdej grupie szkolne reprezentacje walczyły o zajęcie pierwszego miejsca, gdyż do finałów miejskich awans zapewniał sobie tylko zwycięzca kwalifikacji. I tu ciekawostka; awans – tak jak i w ubiegłym roku szkolnym - w komplecie wywalczyły reprezentacje tych samych szkół, które w kwietniu br. walczyły w finałach: SP nr 1 z Wielkiej Skotnicy, ZS-P nr 1 (dawna SP 6) z Brzęczkowic, ZS-P nr 2 (SP 12) z Morgów oraz SP nr 15 z Wesołej. Oto ostateczne klasyfikacje szkół podstawowych po rozegranych miejskich turniejach eliminacyjnych w minipiłce nożnej: