bip

Mały Memoriał Jerzego Chromika – biegowe zawody młodzieży mysłowickich szkół.



Po rywalizacji dorosłych w ubiegłorocznym, październikowym biegu ulicznym – XXIV Memoriale Jerzego Chromika, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - w ramach rocznego współzawodnictwa sportowego - planował również zorganizowanie dla młodzieży naszych miejskich szkół Małego Memoriału Jerzego Chromika w biegach przełajowych. Od razu trzeba zaznaczyć, że przymiotnik „mały” odnosi się do dystansów, na jakich biegali reprezentanci szkół – o kilkanaście razy krótszych, niż w trzecią sobotę października 2016 r. do pokonania miały kobiety i mężczyźni uczestniczący w biegu na dystansie 10 kilometrów. Otóż dziewczęta wszystkich szczebli nauczania oraz chłopcy szkół podstawowych biegali na 800 metrów, natomiast gimnazjaliści ścigali się na dystansie 1000 metrów, a ich starsi koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych na najdłuższym odcinku – bo 1500 metrów). Ale ubiegłoroczna jesienna aura nie pozwoliła na przeprowadzenie tych biegów, tak iż ostatecznie odbyły się one w ostatni wtorek kwietnia br.

W najmłodszej kategorii i grupie nauczania, reprezentacje szkolne składały się 5 dziewcząt i 5 chłopców, a na zawody przybyły zespoły dziesięciu mysłowickich podstawówek. W drugiej kategorii szkół, drużyny mogły liczyć maksymalnie po 8 gimnazjalistek i 8 gimnazjalistów, a w najstarszej grupie, tj. szkół ponadgimnazjalnych, reprezentacje szkolne składać mogły się z 10 dziewcząt i 10 chłopców. Czołowe „szóstki” biegaczek i biegaczy każdej kategorii, nagrodzono dyplomami i medalami, a najlepsze „trójki” otrzymały także pamiątkowe koszulki Memoriału Jerzego Chromika (zwycięzców uhonorowano dodatkowo również pucharami). Oto wyróżnieni reprezentanci w klasyfikacjach indywidualnych oraz szkoły, które w generalnych klasyfikacjach drużynowych otrzymały puchary za zajęcie 1, 2 lub 3 miejsca:

 

 

I/ szkoły podstawowe - 800 metrów (bieg ukończyło 49 dziewcząt oraz 47 chłopców)

 

Indywidualnie

dziewczęta chłopcy
1 miejsce - Kuchnia Karolina - SP nr 6 - Baroń Jakub - SP nr 1
2 miejsce - Kasprzyk Maja - SP nr 15  - Chebel Szymon - SP nr 15
3 miejsce - Wichary Zofia - SP nr 1 - Wywioł Kamil - SP nr 6
4 miejsce - Klimczak Maja - SP ZSS - Morkisz Michał - SP ZSS
5 miejsce - Modzelewska Vanesa - SP nr 15 - Pławecki Mikołaj - SP nr 1
6 miejsce - Horwacik Zuzanna - SP ZSS - Domagała Mateusz - SP nr 10

 

Drużynowo – w kategorii dziewcząt:

  1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 15 - 107 pkt.
  2. miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (SP nr 6) - 101 pkt.
  3. miejsce - Zespół Szkół Sportowych - 100 pkt.

 

Drużynowo – w kategorii chłopców:

  1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 - 103 pkt.
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 15 - 96 pkt.
  3. miejsce - Zespół Szkół Sportowych - 95 pkt.

 

II/ szkoły gimnazjalne - zawody ukończyło 55 dziewcząt i 52 chłopców reprezentujących osiem mysłowickich szkół gimnazjalnych

 

Indywidualnie

dziewczęta – 800 m chłopcy – 1000 m
1 miejsce - Zakrzewska Natalia - Gim. nr 1 - Mękal Wojciech - Gim. nr 3
2 miejsce - Grabowska Paulina - Gim. nr 4 - Kociuba Adrian - Gim. nr 1
3 m. ex-equo- Goniwiecha Marta - Gim. nr 1 - Mękal Jakub - Gim. nr 3
- Horwacik Joanna - Gim. Spor. - Nowak Szymon - Gim. Spor.
5 miejsce - Mzyk Klaudia - Gim. nr 3 - Sosnowski Paweł - Gim. nr 6
6 miejsce - Błaszczyk Wiktoria - Gim. Dwujęz. - Morkisz Dawid - Gim. nr 3

 

Drużynowo:

dziewcząt  chłopców
1 miejsce - Gimnazjum nr 1 - 134 pkt. - Gimnazjum nr 3 – 140 pkt.
2 miejsce - Gim. Sportowe - 115 pkt. - Gimnazjum Sport. – 112 pkt.
3 miejsce - Gimnazjum nr 3 - 104 pkt. - Gimnazjum nr 4 – 110 pkt.

 

III/ szkoły ponadgimnazjalne - zawody ukończyło 20 dziewcząt oraz 22 chłopców trzech miejskich szkół

 

Indywidualnie

dziewczęta – 800 m  chłopcy – 1500 m
1 miejsce - Pyka Milena - I LO - Szreniawa Paweł - I LO
2 miejsce - Roik Paulina - I LO - Matyszczyk Marek - I LO
3 miejsce - Morawska Julia - II LO - Jabcoń Bartosz - CKZiU
4 miejsce - Helbin Patrycja - II LO - Fularski Łukasz - I LO
5 miejsce - Papoń Katarzyna - I LO  - Jabcoń Dawid - CKZiU
6 miejsce - Szary Zuzanna - I LO  - Riedel Michał - I LO

 

Drużynowo:

dziewcząt  chłopców
1 miejsce - I LO - 186 punktów  - I LO - 184 pkt.
2 miejsce - II LO - 112 pkt. - CKZiU - 151 pkt.
3 miejsce - CKZiU - 97 pkt. - II LO - 96 pkt.

 

Szczegółowe wyniki MMJCH: