bip

Open Europe Championship Sport Ju - Jitsu - 13.11.2010r.

W dniu 13.11.2010 młodsi zawodnicy naszego klubu wzięli udział w turnieju ju-jitsu zorganizowanym przy otwartych Mistrzostwach Europy w Sport Ju -Jitsu organizowane przez Polską Federacje Sztuk Walki i Sportów Obronnych oraz Federację IMAF Europa impreza zgromadziła ponad 400 zawodników reprezentujących 12 krajów ponieważ były to otwarte Mistrzostwa możliwy był występ drużyn klubowych. Barw naszego klubu broniło 15 zawodników. Walki naszych zawodników pokazały że nie tylko w ju-jitsu sportowym ale również odmianach tego sportu nasi zawodnicy nie mają sobie równych. W kategorii klas I-VI szkoły podstawowej wystąpiło 11 zawodników i zajęli następujące pozycje:

• Piehota Sebastian - III miejsce

W kategorii klas I-III gimnazjum w odmianie fighting wystąpiło 3 naszych reprezentantów którzy w/g przepisów Ministerstwa Sportu mogą startować w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w sportach chwytanych. Jako pierwszy wystąpił Zieliński Wojciech który stoczył 4 pojedynki wychodząc z wszystkich jako zwycięzca i zdobył tytuł mistrza Europy Federacji IMAF dodatkowo nasz zawodnik został uhonorowany pucharem dla najlepszego zawodnika w kategorii roczników 95-97 wręczonym przez Prezydenta Europejskiej Federacji IMAF. Drugim z naszych zawodników Nowicki Łukasz w pierwszym swoim pojedynku doznał kontuzji i został wycofany z turnieju przez lekarza zawodów. Trzeci z naszych reprezentantów Sala Łukasz zaprezentował się bardzo dobrze zajmując trzecią lokatę. W kategorii semi -kontak jako jedyny wystąpił ostatni z naszych zawodników Zieliński Michał mając możliwość wystąpienia w dwóch kategoriach wagowych do 90kg i + 90kg. W kat.90 kg nasz zawodnik tylko w finale uległ zawodnikowi z Olkusza różnicą 4 punktów i musiał zadowolić się tytułem wicemistrza, lecz w kategorii open czyli +90 kg nie miał sobie równych co udowodnił w finale pokonując zawodnika z Mielca ważącego 130 kg i jako ostatni zawodnik z naszego klubu stanął na najwyższym stopniu podium.

Zawody były bardzo udane dla zawodników naszego klubu,nasi najmłodsi adepci zdobyli nowe doświadczenia a starsi dopisali kolejne tytuły do swoich kolekcji. Ogólnie nasi zawodnicy zdobyli 7 złotych 2 srebrne 6 brązowych medali dwa tytuły mistrzów Europy federacji IMAF oraz puchar dla najlepszego zawodnika.