bip

Nikodem Figlus zdobywcą srebrnego medalu w Pucharze Świata.Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO Mysłowice zdecydował o przystąpieniu klubu do Polskiego Związku Ju – Jitsu. Od tego czasu braliśmy udział w wielu zawodach rangi okręgowej, ogólnopolskiej czy wręcz międzynarodowej. W kolekcji naszych zawodników pojawiły się medale Pucharów Polski, Mistrzostw Śląska czy Mistrzostw Polski. W miniony weekend Trener Mariusz FIGLUS udał się wraz z Siódemką mysłowickich sportowców do Czarnogóry, aby walczyć o medale Pucharu Świata.

W doborowym towarzystwie ok. 800 zawodników z całego świata (w tym, m.in. z Mauritius), nasi sportowcy toczyli piękne walki. Podczas turnieju zawodnicy i trener koncentrowali się przed każdą walką. Po wielu z nich, przeżywali radosne chwile zwycięstwa. Zawodnicy wzajemnie się dopingowali i dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu oraz ambicji i woli walki wszyscy zdobyli punktowane miejsca na tym prestiżowym i mocno obsadzonym turnieju.

 

Nikodem FIGLUS dotarł do finału i zdobył pierwszy dla naszego klubu medal w Pucharze Świata - medal srebrny, za II miejsce.

 

Pozycje pozostałych bohaterów zawodów to:

Jakub SMAGA – V miejsce

Igor KOZIK – VII miejsce

Jakub DZIEDZIC – IX miejsce

Marcin WŁOKA – IX miejsce

Patryk ZDRODOWSKI – IX miejsce

Piotr ZDRODOWSKI – IX miejsce

 

Chłopcy kolejny raz pokazali charakter i dobre przygotowanie. Na pucharze z satysfakcją promowali klub, nasz kraj i nasze miasto – Mysłowice. Kolejny też raz pokazali, jak zgraną i solidarną drużyną są członkowie klubu UKS-u. Sport to przecież przelany pot na treningach, ale również piękne chwile wynikające z wygranych walk czy wspólne chwile przeżywane w gronie przyjaciół.

Zadanie publiczne (w zakresie kosztów transportu) dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Dziękujemy więc władzom samorządowym za pomoc młodym sportowcom.

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom tego, historycznego wyniku i trzymamy kciuki za Naszych, podczas najbliższych zawodów, które odbędą się już za parę dni w Warszawie.

 

materiały: UKS Judo Mysłowice