bip

"Szczęśliwa Trzynastka" UKS Judo Mysłowice.

W miniony weekend zawodnicy naszego klubu brali czynny udział w zawodach judo oraz ju-jitsu. Zaczęło się wszystko w sobotę, kiedy Trener Mariusz FIGLUS udał się do Katowic, z trzynastoma zawodnikami na zawody ju-jitsu. Nasza Trzynastka okazała się „Szczęśliwą Trzynastką”. Jak można inaczej nazwać 17 medali (i jedno, czwarte miejsce) zdobytych przez tych młodych, walecznych sportowców?

Worek z medalami otworzyli „Złoci Chłopcy”, którzy na Otwartych Mistrzostwach Śląska, w kat.U – 12, Fighting zdobyli dwa, złote medale za I miejsce. Mistrzami Śląska są: Olaf FIGLUS i Kamil HULIN.

W Otwartym Pucharze Śląska wzięło udział 8 zawodników z UKS JUDO Mysłowice. Oto wyniki w kat. U – 15, Fighting:

• Piotr ZDRODOWSKI

W kat. U – 15, Ne Waza walczył jeden zawodnik naszego klubu. Swój drugi medal, tym razem – srebrny wywalczył za II miejsceBartosz KIMEL

Ostatnia grupa naszych sportowców startujących na zawodach ju – jitsu to nasza najmłodsza Trójka (w tym – jedyna dziewczyna). Na Ogólnopolskiej Lidze Ju-jitsu, trzech zawodników wywalczyło 7 medali. Oto szczegóły:

•  Igor GUZY (w kat. 34kg)

W kat. Ne Waza nasi najmłodsi zdobyli medale nr 16 i 17. Były to srebrne medale za II miejsce, które przywieźli z Katowic Filip CYGAN Igor GUZY.

Tego samego dnia, w Suchym Lesie k. Poznania rozpoczął się 2-dniowy Puchar Polski Juniorów Młodszych w judo. Był to jednocześnie turniej decydujący o limitach przyznanych regionom na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Nas, oczywiście interesowały limity w kategoriach, w których brali udział zawodnicy z Mysłowic. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się na te zawody z 4 Kadetami. W sobotę startowali chłopcy. Filip KOCIMA stoczył 5 pięknych, zwycięskich walk, dzięki którym awansował do finału. W walce o złoto przegrał niestety przez waza – ari (stosunkiem 3:2) z zawodnikiem z Józefowa. W tej samej kategorii wagowej (60kg) walczył nasz, drugi, klubowy zawodnik. Bartłomiej WITKOWSKI, po dwóch zwycięstwach uznać musiał wyższość brązowego medalisty turnieju i nie zdołał zakwalifikować się do czołowej ósemki.

Niedzielna była dniem dziewcząt. Alicja GOWARZEWSKA po zwycięstwach eliminacyjnych i półfinałowej spotkała się w walce o złoto ze swoją „odwieczną” rywalką. O zwycięstwie w tej walce musiała zdecydować dogrywka. Ala została ukarana shido i złoty medal powędrował do Łodzi. Wiktoria KIMEL natomiast, po dwóch ładnych walkach odpadła z dalszych rozgrywek.

Ostateczne wyniki naszych kadetów na tym Pucharze Polski to:

• Alicja GOWARZEWSKA – II miejsce
  • Wiktoria KIMEL – udział
  • Filip KOCIMA – II miejsce
  • Bartłomiej WITKOWSKI – udział

Po Pucharze Polski w Suchym Lesie, Region Południowy, do którego należy woj. śląskie posiada następujące ilości miejsc na OOM:

• 8 z 24 – w kategorii 60kg;
  • 2 z 8 – w kategorii 40kg;
  • 5 z 12 – w kategorii +70kg.

Na podstawie ww. limitów oraz wyników naszych zawodników podczas I eliminacji do OOM (I i Vm. w kat. 60kg, I m. w kat. 40kg i III m. w kat +70kg) liczymy,
że wszyscy nasi kandydaci wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się za 40 dni, w Zielonej Górze.